Тігіпко: ми не підемо на дві національні мови

П'ятниця, 22 червня 2012, 23:10

Віце-прем'єр, заступник глави Партії регіонів Сергій Тігіпко запевняє, що влада не піде на те, щоб ввести двомовність в країні.

Про це він заявив під час свого перебування в Севастополі, передає УНІАН.

"По мовному питанню нам роздирати країну не можна. Ми повинні зробити так, щоб всі себе почували комфортно", - зазначив він.

За словами віце-прем'єра, законопроект "Про засади державної мовної політики" уже пройшов перше читання, і він дасть можливість розвиватися всім мовам тих народів, які живуть в Україні".

"Я вважаю, що ніякої самоізоляції у зв'язку з мовним питанням не повинно бути, тому що будь-яка самоізоляція, - це втрата економічного зростання, це втрата економіки", - додав Тігіпко.

На думку міністра, керівництво країни має зробити так, "щоб усі люди, які говорять на різних мовах, живуть в Україні, могли розвивати свою культуру, могли відчувати себе комфортно в своїй країні".

Він також заявив про неприпустимість ізоляції за мовною ознакою.

"Відділитися, зробити самоізоляцію країни, навіть виділяти одну мову - ту ж українську - не можна", - уточнив Тігіпко.

"Ми не підемо на те, щоб робити дві національні мови, бо це призведе до непотрібних розмов", - уточнив він.

Відповідаючи на питання про те, чи треба зараз вносити зміни до Конституції, Тігіпко запропонував спочатку прийняти закон "Про основи державної мовної політики".

"Давайте спочатку приймемо закон, а після подивимося, чи потрібні такі зміни чи ні", - зазначив він.

Як відомо, в четвер "регіонал" Вадим Колесніченко заявив, що Партія регіонів буде наполягати на включення до нової редакції Конституції положення про двомовність в країні.

powered by lun.ua