У Європі та США - пікети за мову, а під Укрдомом читають вірші

Четвер, 12 липня 2012, 10:46

11 липня українці, які живуть закордоном, пікетували низку українських дипломатичних установ на знак солідарності з тими, хто протестує проти мовного законопроекту в Україні.

Як повідомляє медіа-портал VIDIA, пікети пройшли, зокрема, у Нью-Йорку, Франкфурті, Празі, і заплановані ще в низці міст у Європі, США й Канаді.

У Нью-Йорку біля Генерального консульства України в середу зібралося близько 100 людей, які вимагали від президента України Януковича накласти вето на прийнятий "мовний закон".

Акція у Нью-Йорку, VIDIA 

"Ми вимагаємо, щоб Ви наклали вето на прийнятий Верховною Радою закон "Про основи мовної політики". Як гарант Конституції, Ви повинні однозначно підтримати єдину державну мову України – українську! Українська громада і світ чекає вашого вето!", - звернулися українці закордоння з листом до Януковича.

Подібні листи-вимоги Українська національна інформаційна служба (УНІС), організація, яка діє при Українському конгресовому комітеті Америки (УККА), закликала надсилати також від окремих осіб та організацій в діаспорі.

Тим часом, у Європі відбулись подібні пікетування українських дипустанов.

Зокрема, протестна акція відбулася біля стін Генерального консульства України у Франкфурті.

Там українці теж вимагали скасувати "прийнятий фальсифікаційними методами" закон Колісніченка-Ківалова. Було окремо підкреслено антиконституційний характер цього закону. Вищих посадових осіб України закликали не підписувати його.

На мітингу лунали гасла: "Українська – єдина державна", "Ганьба катам України", "У Німеччині – німецька, у Росії – російська, в Україні – українська!".

Також, маніфестація на підтримку української мови відбулася у столиці Чехії, перед Посольством України у Празі. У ній взяло участь 15 осіб.

Учасники акції тримали в руках гасла "Одна мова – одна держава", "Немає мови – немає держави", "Колесніченка і Ківалова за ґрати!". 

На 11 липня подібні пікети дипустанов України закордоном були заплановані, також, у Лондоні, Гамбурзі та Парижі. Раніше пікет української дипустанови відбувся у Литві.

15 липня протестна акція відбудеться у Чикаго, а 18 липня українці прийдуть під дипломатичне представництво України у Торонто.

Між тим, 11 липня у Києві під Українським домом стартував Всеукраїнський поетичний марафон на захист української мови та України.


Відео Skrypin Production, для УП

У Києві та інших містах України тривають акції протесту проти ухвалення закону про засади державної мовної політики.powered by lun.ua