Регіонал: Мовний закон підпишуть: якщо не Литвин, то Мартинюк

П'ятниця, 13 липня 2012, 10:27

Чинне законодавство надає можливість першому заступнику голови Верховної Ради Адаму Мартинюку підписати мовний закон, якщо голова Верховної Ради Володимир Литвин не може це зробити.

Про це заявив депутат від Партії регіонів Василь Кисельов в ефірі "5 каналу", повідомляє УНІАН.

"Закон надає право Мартинюкові, стаття 80, підписати постанову у випадку, якщо спікер парламенту Литвин, з якихось причин не може: "перший заступник Голови Верховної Ради виконує обов'язки Голови Верховної Ради у випадку його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов'язків"", - сказав він.

Кисельов додав, що є також 88-а стаття Конституції, яка передбачає, що підписує тільки голова Верховної Ради.

"Але в тому випадку, коли є п'ята стаття, яка говорить, що забезпечується безперервність влади, не може бути так, щоб когось не було, і країна зупинилася. Тому Мартинюк може спокійно підписати цей закон і клінчу не буде. Інша справа, як поведеться Литвин", - заявив Кисельов.

Разом із цим він висловив сподівання, що Литвин погарячкував із заявою про відставку й перегляне свій рішення.

"Я думаю, що він погарячкував, і сподіваюся, що не дійде до його звільнення. Але якщо він не передумає й не відкличе свою заяву, то можливо, на позачерговій сесії, при розгляді питання про відставку Томенка, якщо Литвин не забере свою заяву, розглянемо і його заяву теж", - відзначив регіонал.

Кисельов додав, що зміни в Регламент були внесені не для того, щоб змусити Литвина підписати мовний законопроект, або звільнити його напередодні виборів, а для того, щоб у нового скликання парламенту не виникло проблем з обранням спікера.

"Після того, як Регламент Верховної Ради став законом, є моменти, на які я хочу звернути увагу всіх. Перше – не треба підводити до того, що все це затіяне, щоб змусити Литвина підписати цей проголосований закон, або змістити Литвина перед виборами, про це не ідеться", - сказав він.

"Зміни, які Конституційний суд виніс свій вердикт, зміни в Регламент про голосування трьомастами бюлетенями таємно, мають мету – майбутній парламент, якщо під цей закон перейде, вони не оберуть спікера півроку – от що буде. Тому не ідеться про сьогоднішній день", - відзначив політик.powered by lun.ua