Мовний закон не повинен послужити розбрату - митрополит Володимир

П'ятниця, 20 липня 2012, 14:48

Митрополит Київський і всієї України Володимир підкреслює, що мовний закон не повинен призвести до розбрату між Україною та Росією та їхніми народами.

Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу "Ера", коментуючи законопроект "Про засади державної мовної політики", ухвалений Верховної Радою 3 липня.

"Закон, який був ухвалений, з одного боку, має позитивне значення, бо це зближає людей. З іншого боку, роз’єднує. І дуже важливо зрозуміти й спокійно розсудити", - сказав митрополит Володимир.

"Найголовніше, це не повинно послужити розбрату між двома національностями, між двома країнами й народами, (взаємини між якими) і так досить крихкі", - заявив він.

Голова УПЦ (МП) зазначив, що Церква молитися, "щоб Господь послав мир і умиротворення тим, хто дуже активно приймає в цьому участь, і (допоміг) розсудити по-людськи, по-братськи, за законом, але не допустити конфронтації".

Митрополит Володимир також зазначив, що "і українці, і росіяни, і інші нації – кожен дорожить своєю мовою, своєю рідною культурою і прагне більше дізнатися про це й ствердитися".

Як відомо, 3 липня парламент прийняв у другому читанні скандально відомий "мовний" закон, ініційований Партією регіонів.

Документ узгоджується з Європейською хартією регіональних мов чи мов меншин, однак багато експертів і опозиційних політиків вважають, що він спрямований на розширення сфери застосування російської мови в Україні.

Після ухвалення законопроекту в Києві й інших містах України почалися акції протесту й на захист української мови.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: