Литвина загнали в пастку, щоб він не відвертівся від підписання "языка"

Понеділок, 30 липня 2012, 13:21

Голова Верховної Ради Володимир Литвин повинен підписати мовний закон, заявляє лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

За його словами, Литвин пропонував зміни до 131 статті закону "Про засади мовної державної політики" – і в разі нерозгляду відповідної постанови у спікера була юридична база для непідписання закону.

Тепер же, за словами Єфремова, цю перепону знято, бо дану постанову відхилили.

"Тепер спікер парламенту зобов’язаний підписати документ і невідкладно відправити його на розгляд президенту", - сказав лідер фракції Партії регіонів.

Коментуючи заяву Литвина про те, що він за жодних обставин не підпише цей закон, Єфремов заявив: "У голови Верховної Ради немає для цього підстав".

"Якщо він не підпише, то він порушить закон, а, порушивши закон, він підпадає під відповідальність як посадова особа, яка свідомо порушила закон. Тобто він зобов’язаний це зробити", - сказав він.

Раніше 30 липня, на позачерговій сесії Верховної Ради, між першим віце-спікером Адамом Мартинюком та депутатом Олегом Ляшком сталася перепалка, коли Мартинюк намагався поставити на голосування внесення уточнень до закону про мову щодо 131 статті.

Уточнення до закону ухвалені не були.

Цього ж дня парламент відмовив Литвину в відставці.

"Українська правда"powered by lun.ua