Татари вимагають суду над Симоненком через герб України

Неділя, 12 серпня 2012, 11:55

Лідера КПУ Петра Симоненка потрібно притягнути до кримінальної відповідальності за його ініціативу щодо зміни державних символів України.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, пише Zn.ua.

"Зараз Симоненко орієнтується на шовіністично налаштовану частину електорату. На жаль, людей із такими поглядами в Україні не бракує. Частково це передвиборчі висловлювання. Але у лідера КПУ совкове мислення", - сказав він.

На думку Джемілєва, заява Симоненка - наруга над державними символами.

"Згідно з українським законодавством - це злочин. Однак українські правоохоронні органи не реагують. Вони працюють лише на замовлення, коли "зверху" скажуть "фас", - сказав він.

За його словами, у Європі ніхто з політиків не може собі дозволити подібні висловлювання, навіть комуністи.

"Це не перше подібне висловлювання лідера КПУ. Раніше Симоненко говорив і про кримських татар у фашистському дусі. Заявив, що їх справедливо депортували з Криму 1944 року, мовляв, вони зрадники", - сказав Джемієв.

"Таким чином, порушив відповідну статтю кримінального кодексу. 18 травня ми звернулися до Парламентської асамблеї Ради Європи, щоб Симоненку заборонили в'їзд у Європу. Він підтримує сталінські ідеї. Але поки що відповіді немає. Це тривала процедура - прийняття резолюції", - розповів голова Меджлісу.

Як відомо, лідер КПУ пропонував винести на референдум питання про зміну держсимволів України, вважаючи, що держава не може існувати під символом, "з яким зустрічали Гітлера під час війни і під яким вбивали безневинних людей".

Раніше Симоненко заявив, що депортація кримських татар була вчинена радянською владою для їхнього порятунку.powered by lun.ua