У Чернівецькій області село хоче зробити регіональною свою мову

17 переглядів
П'ятниця, 14 вересня 2012, 11:05

Тарасовецька сільрада Новоселицького району Чернівецької області вирішила надати румунській (молдавській) мові статус регіональної в селі.

Рішення реалізувати відповідні положення закону "Про засади державної мовної політики" було ухвалено на сесії 11 вересня, повідомив "Українським новинам" тарасовецький сільський голова Сергій Тигу.

За його словами, частина жителів села вважає себе молдаванами, а частина румунами, тому в рішення було записане формулювання "румунська (молдавська) мова".

"Сесія вирішила, що для збереження й розвитку рідної мови переважної більшості жителів села її варто визнати регіональною", - сказав Тигу.

Із пропозицією про надання румунській мові статусу регіональної до сільради звернувся депутат Верховної Ради Геннадій Москаль.

Зі слів Тигу, депутати одноголосно підтримали пропозицію Москаля, і вирішили провести роз’яснювальну роботу серед населення про положення закону про регіональну мову, а також довідатися думку жителів села із цього приводу.

У депутатів виникло багато запитань щодо реалізації закону й необхідних для цього коштів, тому ухвалення остаточного рішення відклали на одну з наступних сесій.

Населення села становить 5 тисяч осіб, із яких 95% - румуни й молдавани.

Як відомо, президент Віктор Янукович 8 серпня підписав ухвалений 3 липня Верховною Радою закон, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Закон передбачає, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua