Правозахисники заявляють про катування в колонії і просять відставки тюремника

Середа, 19 вересня 2012, 22:31

Громадська організація "Вінницька правозахисна група" вимагає перевірки інформації про катування в Дніпропетровській виправній колонії №89.

Про це повідомляє у середу "Радіо "Свобода".
 
За даними організації, інформацію про знущання над засудженими правозахисники отримали за допомогою нелегального інтерв’ю, яке з використанням технічних засобів записали з засудженим Русланом Довгим, який утримується в колонії №89.
 
Засуджений повідомив, що після оголошення ним голодування на території медичної частини його побили інші засуджені, ймовірно, за вказівкою адміністрації.
 
"У подальшому тюремна адміністрація відмовилася надавати побитому засудженому допомогу, попри те, що він скаржиться на симптоми, які можуть вказувати на черепно-мозкову травму", - заявили в організації.

Правозахисники також зазначають, що в Україні не діє механізм попередження катувань.
 
Водночас "Вінницька правозахисна група" закликала керівництво Державної пенітенціарної служби до негайної перевірки заяви про катування і попросила уповноваженого Верховної Ради з прав людини Вікторію Лутковську долучитись до перевірки.
 
"Ми змушені вкотре закликати президента Віктора Януковича ухвалити рішення про відставку глави Державної пенітенціарної служби Олександра Лісіцкова як людини, яка не здатна і не бажає забезпечити дотримання прав людини в установах виконання покарань", - мовиться в заяві.

Як відомо, у середу міністр виконання покарань Грузії Хатуна Калмахелідзе попросила відставки через відео, де показані кадри жорстокого поводження з ув'язненими в одній з в'язниць країни.

Пізніше стало відомо, що її відставка була прийнята.powered by lun.ua