Донецьк отримав російську "регіональну" мову

75 переглядів
П'ятниця, 21 вересня 2012, 10:07

Депутати Донецької міськради проголосували за додання російській мові регіонального статусу.

Таке рішення про реалізацію Закону України "Про основи державної мовної політики" у місті Донецьку вони прийняли на черговій сесії міськради в п'ятницю. 

За прийняття цього рішення проголосували 62 з 65 депутатів, що зареєструвалися, 3 - не голосували, - передає "Острів". 

"Інформувати жителів Донецька про те, що відповідно до пункту 2, абзацом 1 пункту 3 статті 7 закону про основи державної мовної політики, на підставі даних Всеукраїнського перепису населення 2001 року про мовний склад населення російська мова є регіональною мовою в місті Донецьку", - говориться в рішенні. 

Міськрада доручила управлінню освыти, культури й туризму внести на розгляд сесії міської ради проект програми розвитку регіональної російської мови й російської культури в місті Донецьку на 2013 – 2017 рік.

Фінансовому управлінню міської ради необхідно розглянути питання фінансування в 2013 році заходів, пов'язаних із впровадженням російської мови як регіональної. 

Як відомо, раніше статус регіональної  російській мові надали в 8 областях: Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Одеській, Херсонській, Миколаївській та Харківській.

Крім того, російську мову підтримали в 9 містах: Ізмаїлі, Одесі, Севастополі, Харкові, Миколаєві, ХерсоніЯлті, Луганську, Запоріжжі та Красному Лучі.

Також угорську мову зробили регіональною у Берегівському районі Закарпатської області.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua