Україна – найгірший колега в судочинстві на всю Раду Європи

П'ятниця, 21 вересня 2012, 10:35

Україна найгірше співпрацює з Радою Європи в питаннях ефективності судочинства з усіх країн-членів.

Про це йдеться в дворічному звіті європейської комісії з ефективності судочинства, повідомляє Тиждень.ua.

За оцінками голови робочої групи комісії, французького правника Жана-Поля Жана, Україна надала менше за всі інші 47 країн-учасниць інформації та статистичних даних до вивчення.

Комісія зосереджувалася на питаннях дієвості слідчих, судових та адвокатських інституцій.

Жан-Поль Жан підкреслив, що комісія не займається пенітеціарними закладами, не вивчає справедливість проголошених вироків, а лише правові тенденції на європейському континенті та в кожній його країні GRECO, наскільки європейські громадяни мають доступ до судів та захисту, скільки коштує судочинство і як воно працює.

При цьому у численних таблицях, де представлені, наприклад, витрати на судочинство пропорційно до кількості населення, або доступ громадян до судових інстанцій, Україна не фігурує в принципі.

"Україна найгірше співпрацює з нашим комітетом порівняно до всіх інших держав. Це — абсолютний факт. Ми не маємо достатньо інформації та не можемо ефективно оцінити її судочинну систему", - пояснив Жан-Поль Жан.

Очільники підструктури Ради Європи не стали казати, чи бойкотує Київ співпрацю з нею.

"Ми не можемо коментувати мотивації української влади, але змушені проконстатувати: Україна — єдина держава, яка з нами майже не спілкується, і вона одна така у всій Раді Європи", - сказав він.

"Наші критерії дуже прозорі: це кількість та якість відповідей від кожної країни. Наприклад, Франція та Італія співпрацюють дуже активно. Несподівано покращив деякі показники та пішов на контакт Азербайджан. Хоч ситуація там залишається складною. Цього року ми були з місією в Росії, і дуже хотіли б відвідати якнайшвидше Україну", - додав правник.

У комісії припускають, що працювати з Києвом, можливо, не виходить через те, що в усіх державах співрозмовником виступає Міністерство юстиції, але в Україні чомусь — Міністерство закордонних справ.

"Якщо б змінити відповідальну структуру, може, справи пішли б на краще", - сказав секретар комісії Стефан Лейєнбергер.

Як відомо, за цим звітом Україна є однією з небагатьох країн з 47 членів Ради Європи, які не мають жодних систем оцінки діяльності суддів. Крім того Україна має найвищу з усіх країн кількість прокурорів – 24,9 на 100 тисяч населення.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!