Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Тимошенко у вівторок вимагатиме в СБУ закрити справу щодо держгарантій ЄЕСУ

Понеділок, 22 жовтня 2012, 17:25

Захист екс-прем'єра Юлії Тимошенко подасть заяву в СБУ з вимогою закрити кримінальну справу щодо держгарантій корпорації "Єдині енергосистеми України" за відсутністю складу злочину.

Про це 22 жовтня в Харкові заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Завтра ми подаємо в СБУ, спираючись на офіційну позицію уряду Миколи Азарова про відсутність будь-яких державних гарантій щодо зобов'язань ЄЕСУ, заяву від імені Юлії Тимошенко про закриття цієї фальсифікованої кримінальної справи у зв'язку з відсутністю складу злочину", - сказав Власенко.

Він нагадав, що уряд Азарова неодноразово заявляв про відсутність державних гарантій щодо зобов'язань ЄЕСУ.

"Як тільки ця справа потрапила до суду, Кабінет міністрів Азарова змушений був надати суду безперечний доказ того, що ніколи ніяких державних гарантій щодо якихось зобов'язань корпорації ЄЕСУ не видавали. Саме тому сьогодні суд, перебуваючи в цьому тупику й побачивши безперечні докази відсутності будь-яких держгарантій, змушений був нібито передати ці матеріали в СБУ", - сказав захисник.

На його думку, на прикладі цієї справи міжнародна громадськість зможе побачити, "як фальсифікуються справи в Україні".

"Абсолютно очевидно, що якщо уряд Азарова заявляє, що гарантій немає, то СБУ зобов'язане за 5 хвилин цю справу закрити", - підкреслив Власенко.

Як повідомлялося, 22 жовтня Апеляційний господарський суд Києва призупинив провадження з розгляду апеляції про виплату Кабміном боргу корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) перед Міністерством оборони РФ у зв'язку з розслідуванням Службою безпеки України аналогічної кримінальної справи.

Рішення ухвалене у зв'язку з відповідним клопотанням Кабінету міністрів, що надійшло до суду 19 жовтня.

19 вересня Госпсуд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 мільярди 113 мільйонів 53 тисячі 506 гривень.

25 вересня представник КМУ оскаржив дане рішення. Також апеляції на це рішення подали Держказначейство та ЄЕСУ. Скарги об'єднані в одне провадження.

Між тим, у Харкові проходять судові засідання у справі проти Тимошенко, яке стосується діяльності ЄЕСУ. Чергове засідання призначене на 13 листопада.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: