Суд нарешті завершив епопею з допитом Мельниченко

Четвер, 13 грудня 2012, 13:28

Печерський райсуд Києва на засіданні 13 грудня завершив допит екс-майора Держохорони Миколи Мельниченка в справі в обвинуваченні екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача в убивстві журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це заявила представник інтересів вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні ми завершили епопею – допит свідка Мельниченка – і він пішов додому. Він на сьогоднішньому засіданні, як і на минулому, відмовився відповідати практично на всі мої питання, посилаючись на статтю 63 Конституції, яка надає право не свідчити проти себе й близьких", - повідомила Теличенко.

При цьому адвокат підкреслила: "Сторона держобвинувачення й захист Пукача питань Мельниченку на засіданні в четвер не задавали, очевидно, втративши до нього всякий інтерес як до свідка".

За словами Теличенко, після обідньої перерви засідання суду продовжиться.

Як відомо, допит Мельниченка переносили декілька разів через його погане самопочуття.

Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

У 2009 році в Київській області знайдені рештки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не віддане землі, оскільки мати журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

Пукач тривалий час перебував у розшуку у зв'язку із причетністю до вбивства журналіста, у липні 2009 року він був затриманий у Житомирській області, і відтоді перебуває під вартою.

Генпрокуратура в грудні 2010 року заявила про завершення розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Пукача в убивстві журналіста Гонгадзе. Слідство встановило, що Пукач убив журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка.

Справа в обвинуваченні Пукача слухається в Печерськом суді з квітня 2011 року.

У листопаді 2000 року в парламенті були оприлюднені аудіозаписи, що підтверджують причетність колишнього президента Леоніда Кучми до зникнення Гонгадзе. Ці записи нібито зробив Мельниченко.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News