КПУ вимагає референдуму про приєднання до Митного союзу

П'ятниця, 14 грудня 2012, 12:50

Комуністична партія України вимагає проведення всеукраїнського референдуму про приєднання України до Митного союзу.

Про це заявив лідер фракції КПУ Петро Симоненко на прес-конференції в п'ятницю, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми наполягаємо, щоб і глава держави, і уряд, також як і Верховна Рада України, сьогодні приступили негайно до розгляду питання про приєднання України до митного союзу", - сказав він.

Як вважає лідер комуністів, на референдумі також потрібно вирішити питання про приєднання України до Європейського союзу.

"Ми повинні внести на референдум, що Україні вигідніше - Митний союз чи Європейський союз. Це рішення має прийняти народ на референдумі", - підкреслив Симоненко.

Він також додав, що КПУ буде агітувати за приєднання до Митного союзу.

За його словами, КПУ готова приступити до збору підписів для проведення цього референдуму.

Говорячи про часові рамки для збору підписів, Симоненко зазначив, що в суботу буде проведений партійний пленум, на якому будуть обговорюватися підсумки проведених виборів, а також дане питання про референдум.

За його словами, швидше за все, організаційні питання, що стосуються проведення Всеукраїнського референдуму про приєднання України до митного союзу, будуть вирішені в зимовий період, а у весняно-літній період вже можна буде збирати підписи на його підтримку.

Симоненко також зазначив, що Україна виграє від вступу до Митного союзу.

"Прямий виграш від вступу до Митного союзу для України становить $ 6,5-9 млрд на рік - це рішення всіх проблем соціального забезпечення", - зазначив він.

Лідер КПУ також звернув увагу на те, що вступ України до Митного союзу - "це, фактично, потенційний вхідний квиток в систему держав Брікса та ШОС".powered by lun.ua