Лавринович: в кожному розділі Конституції є що міняти

Четвер, 17 січня 2013, 19:59

Суперечності і нестиковки є в кожному розділі Конституції.

Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович під час прямої лінії в "Комсомольській правді в Україні".

"Процедура така - при будь-якій зміні треба направити звернення до Конституційного Суду, депутати мають голосувати злагоджено, для зміни Конституції необхідно дві третини голосів", - сказав міністр.

За його словами, він багато чого хотів би змінити в Конституції.

"Документ приймався в 1996 році як результат складного політичного компромісу між дев'ятьма фракціями і групами, багато норм голосувалися в пакеті, у зв'язці, тому що окремо вони не проходили", - нагадав він.

"Але в цілому нестиковок в Конституції не так багато і в цілому вони не відчуваються, хоча і є окремі протиріччя за різними статтями і це не допомагає в роботі", - уточнив Лавринович.

Зокрема, на думку міністра, протиріччя зустрічаються в розділі прав людини, правосуддя, законодавчої влади, яка регулює діяльність виконавчої влади.

"У кожному розділі Конституції сьогодні є що міняти. У кожному розділі необхідні, якщо не повні зміни, то удосконалення", - резюмував міністр.

Як відомо, згідно з чинною Конституцією, при внесенні змін до розділу I (загальні принципи), III (вибори, референдум) і XIII (порядок внесення змін до Конституції) референдум обов'язковий.

Необхідні зміни розробляє Конституційна Асамблея, яку очолює перший президент Леонід Кравчук.powered by lun.ua