Льовочкін буде відповідальним за цензуру на "Інтері" - журналістська спільнота

Четвер, 14 лютого 2013, 11:41

Організація "Репортери без кордонів" стурбована тим, що глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін придбав 20% акцій Inter Media Group, яка володіє каналом Inter TV.

"Придбання Льовочкіним частки в Inter Media Group означає, що одним із власників найпопулярнішого телеканалу України є одна з найбільш високопоставлених фігур у владі, і це є очевидним конфліктом інтересів", - заявляють "Репортери без кордонів".

Міжнародна організація зазначає, що "телеканал "Інтер" доклав значних зусиль протягом останніх місяців, щоб побудувати більш незалежну редакційну політику, і ми будемо уважно стежити, чи продовжить телеканал її дотримуватись".

"Ми вважаємо, що голова президентської адміністрації буде нести відповідальність за будь-які радикальні зміни в у редакційній політиці телеканалу "Інтер", - заявляють "Репортери без кордонів".

Організація зазначає, що "Інтер" є одним із провідних телеканалів України, довгий час він розглядався як прихильник чинної влади, але його редакційна політика змінилася після останніх парламентських виборів – новини стали подавати більше різних нюансів, різні політичні сили почали отримувати справедливий розподіл ефіру.

Олівер Мані-Керл, асистент генсека Міжнародної федерації журналістів, базованої у Брюсселі, сказав DW, що продаж "Інтера" посилить "вплив олігархії на мас-медіа з подальшим поглибленням фаворитизму у поданні новин".

Для глядачів це означає, що відносна "відлига" останніх місяців на "Інтері" може завершитися вже незабаром.

"Гарантії нейтральності лунають повсякчас, але в реальності це зовсім не так", - вважає Мані-Керл.

"Навіть непотрібно бути глибоко втягнутим у щоденні процеси керування. Достатньо задати загальний тон і атмосферу, щоби журналісти самі швидко зорієнтувалися в тому, які теми не завдаватимуть їм проблем з працедавцем", - зазначає він.

Директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар зазначила DW: "Коли голова адміністрації президента заявлений як один з акціонерів каналу, він повинен розуміти, що у разі змін редакційної політики у бік погіршення якості, це відразу вказуватиме на наявність цензури і політичного замовлення".

"Вся аудиторія каналу зосереджена у вигідних для Партії регіонів містах сходу і півдня. В цьому сенсі вага "Інтера" для нинішньої влади ще більше зростає", - переконана вона.

Однак, за словами Сюмар, "ризики для Льовочкіна і Фірташа є дуже суттєвими, і це дає сподівання, що різкої зміни редакційної політики можна буде уникнути".

Директор ІМІ наголошує, що різкі зміни у форматі, поданні новин чи закриття політичних ток-шоу "пояснити в будь-який інший спосіб, ніж цензура, буде просто неможливим".powered by lun.ua