"Стоп цензурі": знищення ТВі відкриє шлях до зачистки

Четвер, 25 квітня 2013, 14:21

Знищення телеканалу ТВі відкриває шлях до зачистки інформаційного простору країни.

Про це йдеться у офіційній заяві громадського руху "Стоп цензурі".

"23 квітня на каналі ТВі сталися події, які можуть призвести до суттєвих змін в інформаційному просторі України. Конфлікт, який намагаються подати як винятково бізнесовий, вже призвів до усунення журналістів від ефіру, закриття програм та страйку журналістів", - йдеться в повідомленні.

"Ми це розцінюємо як цензуру та спробу тиску на інформаційну політику каналу", - додали представники руху.

"Журналістський колектив ТВі відомий своєю принциповою позицією щодо критичного висвітлення подій у країні. Знищення цього колективу ми вважаємо головним завданням тих, хто стоїть за зміною менеджменту на каналі. Відтак, висловлюємо повну підтримку діям журналістів", - зазначили в "Стоп цензурі".

"Ми переконані, що власники медіа мають бути прозорими аж до кінцевого бенефеціара, тому вимагаємо від них оприлюднення структури власності ТВі, а від народних депутатів якнайшвидшого ухвалення законодавчих змін щодо обов'язкового розкриття медіавласності телерадіоорганізацій", - йдеться в заяві.

Журналісти ТВі боряться із охороною
Журналісти ТВі боряться із охороною

"Ми також вимагаємо, аби керівники каналу спільно з журналістами узгодили та публічно прийняли редакційний статут, який не давав би можливості менеджменту впливати на редакційну політику, відміняти вихід програм в ефір та здійснювати інші дії, які можна трактувати як тиск та цензуру", - уточнили в русі.

Шеремета не пустила на ТВі охорона
Шеремета не пустила на ТВі охорона

У четвер на телеканалі мало відбутися зібрання журналістського колективу. Однак на засідання не пустили звільненого раніше Павла Шеремета, і журналісти залишили зібрання на знак протесту, бо він за трудовим договором має працювати ще до середини травня.

Як відомо, TВi у вівторок повідомив, що його новим гендиректором телеканалу ТВі став Артем Шевченко, а новим інвестором - Альтман.

У той же час власник телеканалу Костянтин Кагаловський заявив про рейдерське захоплення каналу "за допомогою силових структур".

Журналісти телеканалу оголосили страйк на знак протесту проти непрозорої зміни власника.

Українська правдаpowered by lun.ua