Провадження за побиття журналістки відкрили за двома статтями

Неділя, 19 травня 2013, 16:51

Кримінальне провадження за фактом побиття журналістки Ольги Сніцарчук відкрито за двома статтями Кримінального кодексу.

Як повідомляє прес-служба МВС, слідчим відділом Шевченківського райуправління столичної міліції відкрито провадження за ч. 1 ст. 125 "Умисне легке тілесне ушкодження" та ст. 171 "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів".

Розпочато досудове розслідування.

Водночас інформація щодо кримінального провадження за фактом завдання тілесних ушкоджень фотографу Владу Соделю на сайті МВС відсутня.

Водночас Содель на своїй сторінці в Facebook у неділю написав, що міліція досі не затримала молодиків, які їх побили.

Він повідомив, що у суботу вони зі Сніцарчук до першої ночі провели в територіальному відділенні міліції Шевченківського району, і в неділю знову прийшли туди.

"Сидимо вже третю годину описуємо кожну дію по перешкоджанню журналістській діяльності по кожній особі, які відмітились на фото. Оперативники кажуть, що "спортсменів" вже відпрацьовують, але поки що нікого не затримали", - написав Содель.

Як повідомлялося, у суботу Сніцарчук та Содель були побиті молодиками спортивної зовнішності, які прийшли з мітингу, організованого Партією регіонів, і зав’язали бійку з прихильниками ВО "Свобода" на вулиці Велика Житомирська.

За словами Соделя, молодикам не сподобалося, що журналісти знімали бійку. Він також стверджує, що міліція не втручалася в інцидент попри неодноразові прохання захистити журналістів.

Пізніше міліція відкрила кримінальне провадження за фактом завдання тілесних ушкоджень Сніцарчук за ч. 1 ст. 125 "Умисне легке тілесне ушкодження".

Журналісти на народні депутати у суботу ввечері прийшли під будівлю МВС вимагати перекваліфікації статті на "Перешкоджання журналістській діяльності", оскільки вона передбачає більш суворе покарання.

Як повідомила увечері прес-служба "Батьківщини", група опозиційних депутатів та журналісти домоглися перекваліфікації справи на 171 статтю КК.

За словами нардепа Андрія Шевченка, журналістам та нардепам про це повідомили під час зустрічі з керівництвом Управління МВС в місті Києві.

"Також під час зустрічі домовлено, що сьогодні буде прийнята заява про злочин щодо нападу на Влада Соделя – раніше міліція відмовлялася її приймати", - йшлося в повідомленні прес-служби.powered by lun.ua