Калєтнік не вірить у нову фракцію і дивується, що в Кличка немає "тушок"

Субота, 25 травня 2013, 16:07

Перший віце-спікер Ігор Калєтнік впевнений, що в парламенті не варто очікувати появи нової фракції з числа позафракційних депутатів, оскільки комуністи і опозиція не підтримають таку ідею.

В інтерв'ю ZN.UA він зазначив, що, згідно з чинними нормами регламенту, найменша депутатська група або фракція повинна бути не менша за чисельністю від фракції, сформованої на першій сесії Верховної Ради нового скликання.

Найменшою фракцією була фракція Компартії - 33 народних депутати, нагадав він.

"Ми чітко повинні усвідомити, що стільки позафракційних народних депутатів ніколи не зберуться в одну депутатську групу або фракцію. Тому, безсумнівно, і виникла ідея внести зміни до регламенту, скоротивши необхідну кількість депутатів для формування групи чи фракції до 15 осіб, яких більш реально зібрати", - пояснив депутат.

"Але яка з фракцій може підтримати сьогодні це рішення? Жодна з фракцій цього не підтримає, оскільки це невигідно "Батьківщині", тому що саме від них будуть іти, це невигідно "УДАРу", це невигідно "Свободі". А комуністи не будуть за це голосувати, бо у нас цих проблем немає. І немає необхідності підтримувати створення надуманих і штучно сформованих фракцій або депутатських груп", - підкреслив він.

Калєтнік також назвав непередбаченим те, що досі жоден депутат не вийшов з фракції "УДАР".

"Повинен сказати, що якщо вихід з "Батьківщини" можна було передбачити, хоча він і очікувався не так швидко, то для "УДАРу" більш непередбаченим є те, що досі ніхто з депутатів не вийшов із фракції, хоча у партії Кличка зараз немає власної політичної ідентичності", - зазначив перший віце-спікер.

Він також висловив думку, що "так званий тушкопад у нас іще попереду".

"Особливо це стосується тих, у кого великий бізнес і капітал. Або ті ж мажоритарники, незадоволені тими принципами та програмами ідеологічними, які є в їх фракціях, і вони сьогодні вже висловлюють свою неприховану позицію і свої наміри виходити у позафракційні", - пояснив він.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News