За 5 років кількість охочих складати російську на ЗНО значно збільшиться — Лікарчук

П'ятниця, 14 червня 2013, 02:18

За 5 років кількість охочих складати російську мову на зовнішньому незалежному оцінюванні значно збільшиться.

Про це заявив Директор центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук в ефірі 5 каналу.

Він пояснив, чому у 2013 році для участі у тестуванні ЗНО з російської мови зареєструвалося лише 2% випускників.

"Вищі навчальні заклади не поставили цей предмет серед конкурсних, за якими проводиться відбір до вищого навчального закладу. Чим більше навчальних закладів будуть ставити цей предмет до переліку конкурсних, тим буде збільшуватись кількість учасників зовнішнього оцінювання", - сказав Лікарчук.

"Цікаво, що цього року багато університетів, зокрема, на факультети журналістики, вже поставили іноземну мову або російську мову як вступний іспит", - додав він.

"Друга причина — російська мова до 1 вересня 2013 року в українськомовних школах вивчалася як факультативний предмет. Нові навчальні плани, які запроваджуються за новим стандартом з 1 вересня 2013 року, передбачають дещо іншу ситуацію", - зазначив посадовець.

Як відомо, згідно з новими правилами, з 5-го класу вводиться обов'язкове вивчення другої іноземної мови. Нею може бути будь-яка іноземна мова чи російська або інша мова національних меншин.

"Меніздається, що тут закладений дуже цікавий підхід на довгу перспективу", - вважає Лікарчук.

"Є закон про основні засади мовної політики, стаття 7 чітко визначає, що російська є регіональною мовою. Отже, із запитанням, чи можна її відносити до категорії іноземної мови, треба звертатися не до лінгвістів, а до чинного законодавства", - сказав він.

"Іноземна мова чітко визначається законом. І директор школи, який буде запроваджувати вивчення серед іноземних мов російську мову, ризикує нарватися на таку річ як нецільове використання бюджетних коштів", - продовжив Лікарчук.

Він пояснив, що якщо у навчальному плані, який є фінансовим документом, йдеться про вивчення саме іноземної мови, то тільки на іноземну керівник школи і може витрачати гроші. "Ми тут ставимо під удар директора школи", - сказав Лікарчук.

"(Якщо МОН вважає російську мову мовою національних меншин), тоді вона не може апріорі відноситися до категорії предметів навчального плану, яка названа "іноземні мови", - додав він.

"Якщо ми цього року 2% мали ЗНО з російської мови, то через 5 років, коли ці випускники, які зараз 5-класники, дійдуть до ЗНО, цей відсоток буде у багато разів більше", - спрогнозував Лікарчук.

У свою чергу головний спеціаліст Департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Оксана Коваленко на запитання, чи не здається їй, що запровадження вивчення російської як другої іноземної дає передумови для втілення ідеї про надання російській статусу другої державної мови, відповіла:

"Ні, не видається".

"Коли запроваджувалося обов'язкове вивчення іноземної мови з 5 класу, мова йшла про те, щоб діти 100%-во вивчали іноземною саме англійську", - додала вона.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування