Суд розгляне касацію "терориста" щодо фільму на Першому національному

Понеділок, 29 липня 2013, 22:29

Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ взяв у провадження касаційну скаргу обвинуваченого в тероризмі Дмитра Реви на рішення Апеляційного суду Києва стосовно фільму "Пекельне пекло".

Про це повідомила адвокат і сестра Реви Оксана Томчук.

За її даними, Вищий спецсуд вирішив, що є "необхідність перевірки матеріалів цивільної справи, є всі підстави для відкриття касаційного провадження".

"Цей позов спрямований не лише на захист інтересів Дмитра, а й на  боротьбу з таким ганебним явищем, як замовна псевдожурналістика, яка обслуговує брудні ігри владних структур", – заявила адвокат Томчук.

Як відомо, 2 квітня цього року Шевченківський райсуд Києва задовольнив позов Дмитра Реви до Першого національного телеканалу і компанії "V-TV", визнавши недостовірною інформацію про Реву, а саме те, що нібито він є "терористом" і "бомбістом".

Суд також зобов’язав "Перший національний" надати ефірний час для спростування інформації. Однак 4 липня Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції.

18 жовтня 2012 року в ефірі Першого національного телеканалу вперше вийшов фільм "Пекельне пекло", який був присвячений серії вибухів у Дніпропетровську.

Творці фільму стверджували, що обвинувачені в справі – винні і що двоє з них працювали в штабі депутата-бютівця і вели листування щодо антитерористичних заходів із керівництвом Дніпровської ГЕС і Запорізькій АЕС.

27 квітня 2012 року в Дніпропетровську вздовж центрального проспекту сталося чотири вибухи. Потерпіла 31 людина. У червні Генпрокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську.

За офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки вимагали 3,5 мільйона доларів. Серед підсудних – дніпропетровський політолог Віктор Сукачов і його приятелі Віталій Федоряк, Дмитро Рева, Лев Просвірнін. Їх також обвинувачують у скоєнні ще семи терактів у містах України.

Радіо Свободаpowered by lun.ua