Мельника не врятує відсутність угоди про екстрадицію - джерело

П'ятниця, 30 серпня 2013, 12:11

Можливе перебування Петра Мельника у країні, з якою немає угоди про екстрадицію, не означає неможливості його видачі й проведення слідчих дій.

Про це сказало джерело у правоохоронних органах агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи інформацію про те, що з країною, у якій нібито переховується Мельник, немає угоди про екстрадицію, що може ускладнити його повернення.

За словами співрозмовника агентства, навіть якщо Мельник і перебуває у країні, з якою в України немає угоди про видачу, це ще не означає категоричну неможливість екстрадиції чи проведення слідчих дій на території тієї країни правоохоронцями України чи тієї держави.

"Міжнародно-правове доручення може бути спрямоване й без наявності угоди про екстрадицію. Ми можемо передати матеріали своїм колегам за кордоном для розслідування, або наша група може виїхати у країну, де перебуває ця людина, і проводити певні заходи в рамках розслідування", - сказало джерело.

"Також не можна категорично заявляти, що відсутність угоди про видачу фактично означає неможливість видачі розшукуваного", - додав він.

"Ми діємо в рамках міжнародно-правових домовленостей, але єдиного, загального правила немає, у кожному випадку все індивідуально, тобто, і в цьому випадку руки в нас не зв'язані", - заявило джерело агентства.

27 липня ректор Національного університету державної податкової служби Петро Мельник був затриманий співробітниками міліції  у власному кабінеті при отриманні хабара.

1 серпня Печерський райсуд помістив Мельника під домашній арешт, після того, як адвокати заявляли про погіршення стану його здоров'я.

7 серпня на нього одягли спеціальний браслет, який дозволяє відстежувати всі переміщення заарештованого. У ніч на 9 серпня Мельник зняв браслет і зник у невідомому напрямку.

14 серпня Мельник був оголошений в міжнародний розшук, оскільки з'явилася інформація, що в ніч на 9 серпня він втік до Білорусі.

27 серпня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко повідомив, що міліції вдалося встановити країну, у якій переховується Мельник.

Досі українські правоохоронці не отримували інформації від закордонних колег про затримання колишнього ректора.powered by lun.ua