Олійник не бачить, як Рибак порушив Регламент з "диктаторськими законами"

Вівторок, 21 січня 2014, 16:21

"Регіонал" Володимир Олійник вважає, що Верховна Рада має право відступати від норм регламенту.

Такий висновок можна зробити з його відповіді на питання, чи мав право спікер Володимир Рибак порушити регламент під час підписання закону.

"В чому, назвіть мені, він порушив Регламент", - відреагував Олійник на питання.

Коли журналіст УП зазначила, що було порушено дві норми регламенту, згідно з якими Рибак мав підписати закон не раніше, ніж через два дні з для но голосування, Олійник відповів:

"Підписав. Знаю. І знаю те, що він підписав, а ще заперечень від опозиції не надійшло, вони дуже довго їх писали".

Однак Олійник наголошує, що таке порушення спікером Рибаком регламенту має довести суд.

"Питання виникає про оцінку: емоційну – це одне. Правову – то її мають дати ті органи, які мають право визнати такі дії незаконними. Потрібно звернутись до суду і визнати такі дії протиправними", - зазначив Олійник.

"Я не бачу порушення цього Регламенту, оскільки немає  правових висновків суду", - додав він.

Між тим згідно з Регламентом, крім норми про два дні зазначається, що голова ВР не має права підписувати закон, якщо "у разі виявлення порушень законодавчої процедури, передбаченої цим Регламентом, наслідком чого може бути скасування результатів голосування,… народний депутат у дводенний строк може письмово звернутися до Голови Верховної Ради України з обґрунтованою пропозицією про внесення уточнень до прийнятого закону".

Опозиція заявила тоді ж у четвер, що одразу подала заяви і проекти постанов по кожному з законів.

Тому УП спитала, чи має право Верховна Рада сама приймати регламент і потім його порушувати. У відповідь на це Олійник заявив:

"Так, має право відступити. Але в яких умовах, коли блокували, перешкоджали діяльності, через вікно через дах пробирається перший віце-спікер до ВР. Тому ще раз кажу, не чіпляйтеся за ці крючки".

Відповідаючи на питання, що в такому випадку, якщо ВР порушує закони, які приймає, чи можна тоді українцям також не виконувати закони, прийняті парламентом, Олійник зазначив:

"Це Регламент – внутрішній документ, процедурний документ, це не те право..".

Відповідаючи на питання про його вигуки у 2004 році "Зека Геть" і чи вибачив його особисто президент Віктор Янукович, Олійник зазначив:

"Особисто ні… Але по тому, як ми працюємо, я не  бачу переслідування, я знаю, що він – людина віруюча, не мстива, він напевно зробив свої висновки, я зробив свої висновки".

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування