Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Свобода проти повернення до Конституції 2004-го року - Тягнибок

Вівторок, 28 січня 2014, 17:41

Свобода не підтримує повернення до Конституції 2004-го року, заявив лідер цієї політсили Олег Тягнибок.

Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу Рада.

"Повернення до Конституції 2004-го року має певний свій позитив, але й має дуже багато негативу", - зазначив він.

За його словам, в цій версії Конституції передбачається обрання парламенту за пропорційною системою, тому її повернення означатиме дострокових парламентських виборів.

"Ми в принципі не проти проведення дострокових парламентських виборів, але на нашу думку вони би мали бути разом з президентськими виборами достроковими… Який сенс йти на повернення Конституції 2004-го року, якщо парламент розпустять, а президент залишиться зі значною частиною своїх повноважень?", - запитує Тягнибок.

Крім того, вважає лідер Свободи, прийняті минулого року євроінтеграційні закони суперечитимуть цій версії Конституції.

"Ми її як таку не підтримуємо, ми є проти парламентсько-президентської форми правління в державі, оскільки за нашим варіантом конституції Свободи ми виступаємо за президентську форму правління", - сказав Тягнибок.

"Ми за те, щоби представниками президента на місцях були прокурори, щоби голови обласних адміністрацій вони обиралися громадою, щоби формувалися виконкоми на місцях, щоб була виборність суддів", - уточнив він.

Однак, "на цьому етапі щоб зрушити з місця" Свобода, за словами Тягнибока,  підтримає створення комісії "яка б сформувала один або кілька варіантів Конституції, які можна було б винести не референдум".

Як відомо, повернення до Конституції зразка 2004-го року є однією вимог опозиції в переговорах з владою; необхідність такого кроку обгрунтовувалася можливістю обмежити повноваження президента, які за час президентства Януковича були суттєво розширені.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: