Четверо звільнених спостерігачів ОБСЄ - вже у Відні

Неділя, 29 червня 2014, 15:57

Четверо спостерігачів з Луганської групи Організації з безпеки співпраці в Європі, звільнені пізно ввечері 28 червня, прибули до Відня.

Про це у своєму Twitter повідомляє спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні.

Як відомо, 28 червня терористи звільнили з полону ще чотирьох спостерігачів ОБСЄ, які працювали у Донецькій області.

Спостерігачі були у полоні бойовиків більше 30 днів.

Як відомо, 26 і 29 травня ОБСЄ втратило зв’язок зі своїми спостерігачами, які працювали групами по 4 особи в Донецьку і Луганську.

27 червня терористи відпустили групу з 4 спостерігачів ОБСЄ. У місії ОБСЄ підтвердили цю інформацію, повідомивши також, що звільнені - "у нормальному стані".

У Донецьку 27 червня відбувся другий раунд переговорів з мирного врегулювання ситуації на Донбасі між представниками президента України та бойовиками ДНР та ЛНР.

Участь у першому (23 червня) та другому раундах разом з переговірником від Порошенка Леонідом Кучмою брали регіонал Нестор Шуфрич та кум Путіна Віктор Медведчук.  Офіційно Медведчука з боку України ніхто не делегував.

Раніше президент РФ  вітав інформацію про початок попередніх контактів Медведчука в Донецьку й Луганську.

23 червня переговори вели спецпредставник голови ОБСЄ Хайді Тальявіні, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, екс-президент України Леонід Кучма, кум президента Росії Віктор Медведчук, депутат-"регіонал" Нестор Шуфрич, представник сепаратистів Олег Царьов, а також лідери бойовиків т.зв. "ДНР" і "ЛНР", зокрема Олександр Бородай.

Сторони домовилися про припинення вогню до 10 ранку 27 червня.

У владі запевнили, що українську сторону на переговорах представляли лише Кучма.

У звіті ОБСЄ говорилося, що Медведчук представляв "ДНР" і "ЛНР". Сам Медведчук це заперечує, не пояснюючи, кого він представляє, домовляючись із терористами.

Українська правда

powered by lun.ua