Яценюк сумнівається, що з Росією вдасться домовитись щодо угоди з ЄС

П'ятниця, 8 серпня 2014, 15:44

Прем’єр Арсеній Яценюк не очікує позитивних результатів від переговорів з Росією щодо втілення Угоди про асоціацію України з ЄС.

Про це він заявив під час брифінгу в п’ятницю.

Прем’єр нагадав, що перший раунд переговорів щодо україно-російських торгівельних відносин в зв’язку з підписанням Україною угоди вже відбувся, а другий їх раунд запланований на вересень.

"Я мало що очікую від них. Але ми як держава, яка виконує свої міжнародні зобов’язання, разом з ЄС проведемо їх і публічно оголосимо свою позицію", – сказав він.

"Вона полягає в тому, що підписання угоди про асоціацію є суверенним правом і рішенням української держави. І підписання угоди про зону вільної торгівлі не має жодних негативних наслідків для Російської федерації, окрім політичних", – додав Яценюк.

Він також додав, що в той час, коли весь світ застосовує санкції проти Росії, Росія вводить їх проти власного народу.

"Це взагалі цікава країна. Коли ми вводимо санкції, захищаючи Україну, проти Росії, то російський президент і прем’єр додумались ввести санкції проти свого народу. Вони їм заборонили їсти їжу, яка виробляється у Європейському Союзі. Вони заборонили їм їздити на автомобілях, які також виробляються у Європейському Союзі. Тобто Росія ввела санкції проти росіян. Браво", – сказав прем’єр.

Як відомо, у п’ятницю Яценюк оголосив про застосування Україною санкцій проти 172 російських громадян і 65 юридичних осіб.

Українська правдаpowered by lun.ua