Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Кабмін затвердив план імплементації асоціації з ЄС і попередив Росію

Середа, 17 вересня 2014, 12:34

Кабмін одноголосно затвердив план імплементації Угоди про асоціацію з ЄС і радить Росії дотримуватися домовленостей.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду сказав, що Україна поставила "амбітне завдання – до 2017 року повністю імплементувати положення Угоди про асоціацію".

"Чим швидше ми виконаємо усі умови Угоди, тим швидше у нас з'явиться шанс подати заявку на вступ до Євросоюзу", - пояснив Яценюк.

Він нагадав, що Україна підписала і ратифікувала асоціацію, і, як було обіцяно, наступного дня після ратифікації уряд ухвалює рішення про імплементацію угоди.

Він заявив, що рішення ЄС продовжити режим преференцій для української продукції дасть економіці України до 500 мільйонів євро доходу на рік.

"При цьому режим вільної торгівлі з іншими нашими сусідами, східними, має залишитись такий, як є", - заявив прем'єр.

За його словами, у нього немає особливого оптимізму щодо поведінки Росії, яка може запроваджувати і подальші торговельні обмеження.

"Як тільки Росія запровадить торгівельні обмеження, ми невідкладно, у той же день запровадимо дзеркальні заходи", - попередив Яценюк.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінські під час промови на засіданні Кабміну сказав, що асоціація – не справа одного дня, вона вимагатиме "напруженої роботи".

За його словами, це має відбуватися еволюційно – у повній прозорості і діалозі зі суспільством.

"Істотно важливо підготувати належну стратегію впровадження реформ. Я вітаю план дій уряду, який є живим документом, який вимагатиме постійного моніторингу і, який за необхідності потрібно буде адаптувати", - сказав він.

Томбінські зазначив, що на засіданні Ради асоціації, яке очікується, буде дано оцінку виконаній роботі і окреслено план діяльності на наступні кілька років, до 2017 року.

Він зазначив, що багато положень угоди про асоціацію співпадають із планом реформ. Він також наголосив, що угода не становить жодної загрози для третіх сторін та відкриває перспективи для усіх партнерів України.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: