МІНСЬКИЙ МЕМОРАНДУМ: бойовики мають відвести Гради, Урагани і Торнадо

Субота, 20 вересня 2014, 15:17

ОБСЄ оприлюднила текст Меморандуму, підписаного у Мінську учасниками контактної групи з врегулювання ситуації на сході України.

Документом передбачено відвід великокаліберної зброї на відстань не менше 15 км з кожного боку. Зокрема, в документі йдеться про 100-мм гармату МТ-12, 120-мм міномети, 122-мм гаубиці Д-30 ("Гвоздіка"), 152-мм 2С5 "Гіацинт-С" (2С3 "Акація", 2С19 "Мста-С", 2А65 "Мста-Б"), "Град", "Ураган", "Смерч", "Торнадо-Г", "Торнадо-У", "Торнадо-С", тактичні ракетні комплекси.

Згідно з документом, дане озброєння має бути відведене від лінії дотику сторін протягом доби з моменту підписання Меморандуму, тобто до вечора 20 вересня. 

Документ з сайту osce.org
 

Як відомо, в ніч проти 20 вересня учасники контактної групи з врегулювання ситуації на сході України підписали в Мінську меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня, який складається з 9 пунктів: припинення застосування зброї обома сторонами,зупинка підрозділів і формувань на позиціях станом на 19 вересня, заборона на застосування всіх видів зброї та наступальних дій.

Окрім того меморандум передбачає відвід великокаліберної зброї на відстань не менше 15 км з кожного боку. Таким чином, створюється зона безпеки завширшки не менше 30 км, вводить заборону на польоти бойової авіації, в тому числі безпілотних апаратів, за винятком апаратів ОБСЄ. Також вводиться заборона на використання іноземних бойових літаків".

Останній пункт -  виведення всіх іноземних збройних формувань з території України. Також передбачено виведення всіх найманців.  Крім того, документ передбачає заборону на установку нових мінних споруд поблизу населених пунктів, а також вимогу щодо розмінування вже існуючих пристроїв.

В РНБО заявили, що Меморандум має виконуватися від 20 вересня. Також, за даними РНБО, "ми не бачимо нездійснених пунктів, які є як у домовленостях від 5 вересня, так і в меморандумі про його реалізацію". 

Українська правда 

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування