Аваков: Порошенко не розпускав батальйони

Вівторок, 11 листопада 2014, 13:18

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков стверджує, що президент Петро Порошенко не наказував розпустити добровольчі батальйони.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Неправда, що є команда президента розпустити батальйони. Навпаки. Обговорюючи питання про батальйонах – ми розглядали з президентом моделі оптимального забезпечення розвитку добровольчих батальйонів МВС", – повідомив він.

За словами Авакова, найбільш підготовлені бойові підрозділи повинні отримати, як найвищу ступінь забезпечення озброєння, так і найкращу підготовку. Для цих цілей прийнято рішення про передачу таких найбільш підготовлених підрозділів в склад Нацгвардії.

Міністр нагадав, що ведеться підготовка включення до складу Нацгвардії добровольчого полку "Азов" і додав, що вже розпочато роботу з доукомплектування полку до бойового стандарту бригад Нацгвардії.

"Слідом за "Азовом", підвищать свій бойовий статус і, значить боєготовність – ще ряд бойових підрозділів", – написав Аваков.

Також він повідомив, що батальйони стануть основою майбутнього єдиного спецназу поліції, який буде створено замість "Беркута", "Грифона" та інших нині діючих спецпідрозділів.

"З багатьма вже це проговорював і обговорював. Разом із "зубрами" спецназу, нинішніми бійцями-патріотами з міліцейських спецпідрозділів – це буде найпотужніший підрозділ нової української поліції", – впевнений він.

Аваков також різко розкритикував чиновників, які висловлювали побоювання щодо загрози з боку батальйонів.

"Люди, які постійно говорять на цю тему, і які розгорнули компанію з дискредитації військових добровольців – або вороги України, або дурні. І в тому і в іншому випадку цих людей потрібно тримати подалі від прийняття державних рішень", – упевнений він.

Як відомо, 7 листопада в газеті "Дзеркало тижня" вийшла стаття Сергія Рахманіна про засідання РНБО 4 листопада, в якій він стверджував, що Порошенко бачить в добровольчих батальйонах внутрішню загрозу.

В свою чергу прокурор Києва Сергій Юлдашев заявляв, що вважає батальйони серйозною внутрішньою загрозою і навіть побоюється, що вони можуть влаштувати військовий переворот в Україні.

Українська правдаpowered by lun.ua