Експерт: Після призначення Турчинова війни Яценюка і Порошенка не буде

Вівторок, 16 грудня 2014, 12:57

Призначення Олександра Турчинова секретарем РНБО має стати чітким сигналом, що війни між президентом Петром Порошенком та прем'єром Арсенієм Яценюком не буде.

Таку думку висловив політолог Тарас Березовець у своєму Facebook.

На його думку, попередні президенти недооцінювали можливостей Радбезу.

"Конституційні повноваження Радбезу дають в руки президента унікальні можливості сформувати на його базі потужний інтелектуальний та силовий блок керування державою. Президент затверджує секретаря РНБО і його членів сам, без затвердження Радою", - заявив Березовець.

Мотивом призначення Турчинова політолог вважає сигнал про готовність відмовитись від протистояння з прем'єром Яценюком.

"Президент хотів послати чіткий сигнал, що війни між ним та Яценюком не буде… Тут усе прозоро і без натяків. Турчинов – місток у стосунках Порошенка і Яценюка, знак довіри, бо президент пустив члена команди прем'єра на свою територію", - написав Березовець.

Крім того, він повідомив, що призначення відбулось за власною ініціативою Турчинова, який "сам вийшов на президента" ще тиждень тому.

"Просто сьогодні Турчинов вважає, що у ролі координатора силових структур він більш ефективний, ніж у парламентських розбірках", - розповів політолог.

Також, на думку Березовця, Порошенко хоче бути президентом "за американською моделлю": "з сильним інстититутом президента, який опирається на сильну Раду нацбезпеки".

"А Турчинов підходить в якості такого жорсткого менеджера", - підсумував він.

Як відомо,  Порошенко призначив Турчинова секретарем РНБО 16 грудня.

Також президент оновив склад РНБО з урахуванням виборів і нових кадрових призначень.

Турчинов заявив, що хоче, щоб РНБО стала центром прийняття рішень для відповіді на виклики нацбезпеки.

Українська правдаpowered by lun.ua