В Україні підготують сотні тисяч резервістів, здатних виступити за добу

П'ятниця, 19 грудня 2014, 14:52

В Україні буде створено резерв з декількох сотень тисяч військовослужбовців, здатних виступити в бойовому порядку за добу.

Про це в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

"При цьому наше завдання – створити потужний резерв з декількох сотень тисяч резервістів, які зможуть протягом доби, в разі необхідності, зайняти свої місця в бойовому порядку", – сказав він.

За його словами, наступного року буде проведена заміна військовослужбовців, мобілізованих в 2014 році.

"Ми повинні створити ефективну систему, яка працюватиме завтра і післязавтра і забезпечить нам реальну безпеку. Ми уважно вивчаємо зарубіжний досвід, в тому числі і Швейцарії з цього питання", – додав він.

Зокрема, за словами Турчинова, в армії могли б служити безробітні.

"Потрібно враховувати і поточну ситуацію в країні з безробіттям. Якщо ти не маєш роботи і готовий служити Батьківщині – для таких має бути однозначний пріоритет", – упевнений він.

У той же час, за його словами, мобілізаційна політика в Україні повинна бути замінена.

"Це не повинно бути черговим авралом, коли ловлять кого попало, потрібна системна державна політика", – сказав Турчинов.

Зокрема, заявив він, буде проведено очищення військкоматів від корупціонерів, у тому числі шляхом пропонування їм хабарів.

"Треба змусити виконувати свої обов'язки тих, хто зобов'язаний боротися з корупцією. Нехай провокують (співробітників військкоматів – ред.) хабарами і беруть під арешт. Треба оновити склад військкоматів", – заявив секретар РНБО.

За його словами, замінювати старих чиновників потрібно бійцями, які повернулися з фронту і розуміють його потреби.

Українська правдаpowered by lun.ua