Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Квіташвілі: Україна не готова до переходу на повністю страхову медицину

Четвер, 4 грудня 2014, 13:10

Новий міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі вважає, що Україна поки не готова до переходу на повністю страхову медицину.

Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Дело".

"Зараз я не бачу готовності України повністю переходити на страхову медицину, бо зараз більше коштів витрачається на збереження інфраструктури, а не на сервіс. В таких умовах не погодиться працювати жодна страхова компанія", – сказав він.

На думку міністра, українська медицина може працювати в трьох різних форматах.

"Це може бути страхова медицина, госпрозрахунок, платна медицина, де тарифи будуть встановлюватися міністерством. Всі три варіанти можуть існувати паралельно. Головне, щоб система охорони здоров'я отримала більше доходів, і не тільки від держави", – заявив Квіташвілі.

За його словами, нові принципи роботи системи охорони здоров'я повинні бути закладені в бюджеті-2015.

"Так, гроші повинні виділятися на пацієнта, а не на ліжко-місце; система повинні бути відкритою; у пацієнтів повинен з'явитися вибір", – сказав він.

Квіташвілі заявив, що ціни в київських аптеках на 40% вищі, ніж в Тбілісі. Знизити їх, за його словах, можна, скасувавши обов'язкову реєстрацію ліків, які вже пройшли сертифікацію в ЄС і США.

Він заявив, що вважає своїм першочерговим завданням знищення корупції на тендерах.

Говорячи про грузинські реформи сфери охорони здоров'я, він заявив, що в 2006 році всі лікарні країни отримали повну фінансову та адміністративну автономію.

"При цьому вони залишалися в держвласності, але ними керував зовнішній менеджмент – Міністерство охорони здоров'я не мало ніякого впливу на лікарні", – нагадав Квіташвілі.

За його словами, перші результати реформи будуть помітні вже в наступному році.

План реформи системи охорони здоров'я Квіташвілі має намір надати в Кабмін на наступному тижні.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування