У Держдумі назвали умову звільнення Савченко

Неділя, 25 січня 2015, 19:12

Українська льотчиця, нардеп, член делегації ПАРЄ від України Надія Савченко буде звільнена, тільки якщо суд не встановить її провину.

Про це заявив спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін за підсумками зустрічі з главою ПАРЄ Анн Брассер.

"Що стосується громадянки України Савченко, ви знаєте, що вона підозрюється в співучасті в скоєнні тяжкого злочину - вбивстві двох російських журналістів. І тільки слідство і суд можуть встановити вину, якщо вина не буде доведена, вона буде звільнена", - заявив Наришкін.

При цьому Наришкін звернув увагу на те, що злочин, у якому обвинувачується Савченко, було скоєно за кілька місяців до парламентських виборів на Україні.

"Це означає, що одна з політичних партій - БЮТ - свідомо включила у свій виборчий список особу, підозрювану у важкому злочині", - зазначив спікер Держдуми.

У свою чергу Брассер заявила, що влада Росії має  просити зняти дипломатичну недоторканність з Савченко, яка є членом делегації ПАРЄ від України.

"Савченко не може бути присутньою на сесії, оскільки перебуває в ув'язненні в РФ. Наша процедура Ради Європи передбачає, що, якщо член однієї з делегацій позбавлений волі, то влада тієї країни, де знаходиться ця людина, повинні попросити зняти з нього недоторканність", - заявила Брассер.

При цьому вона не уточнила, кому саме - ПАРЄ або українським властям - необхідно направити відповідний запит.

Раніше Брассер вже зверталася до Наришкіну із закликом посприяти "якнайшвидшому звільненню" Савченко.

На думку Брассер, ситуація навколо Савченко, якщо остання не буде відпущена, "продовжуватиме отруювати відносини між РФ і Україною".

Раніше доповідач ПАРЄ по Росії Андреас Гросс повідомив, що Савченко не буде звільнена до початку сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, яка розпочнеться 26 січня у Стразбурзі.

Савченко у московському СІЗО №6 голодує понад 40 днів, її життя підтримується періодичним капанням глюкози.

Адвокат Савченко Марк Фейгін наполягає, що Кремль має відпустити невинну Савченко. За його словами, якщо Савченко не відпустять на сесію ПАРЄ 26 січня, "далі я обіцяю масу неприємних сюрпризів Кремлю".

26 січня відбудеться глобальна акції підтримки Надії Савченко.  

ТАССpowered by lun.ua