Ходорковський закликав звільнити Савченко

11 переглядів
П'ятниця, 30 січня 2015, 11:18

Колишній російський олігарх Михайло Ходорковський, який відсидів у путінських таборах 10 років, закликав негайно звільнити українську льотчицю Надію Савченко.

Про це він пише на сайті свого проекту "Открытая Россия".

"Щоб не заводити ситуацію в правову безвихідь, з вкрай кривавим виходом, Надія Савченко має бути негайно звільнена", - зазначив опозиціонер.

Ходорковський закликав світ не ототожнювати Росію з Володимиром Путіним, який розв'язав війну проти України.

"Причини війни - зовсім не турбота про російськомовне населення і не міфічні натовські бази. (Хотіли б підняти пенсії нашим в Криму, могли б просто доплачувати, а будь-які питання зі статусом російської мови легко вирішувалися в ході політичних переговорів. Натовські ж бази в Україні взагалі пропагандистський міф. За наявності у Росії ядерної зброї їх потенціал для агресії - нуль. Всі це розуміють, крім вже зовсім повних ідіотів)", - пише Ходорковський

Причина війни, за його словами, - в грошах:

"Коли рейтинг Путіна почав руйнуватися через корупційні скандали, коли Майдан показав, що злодійкувату владу можна викинути, замість боротьби з корупцією почалася операція з відвернення уваги суспільства, що супроводжується додатковим розпилом".

"Ось тільки з наслідками прорахувалися. Вже майже триста російських громадян від трьох до п'яти тисяч українських ідентифіковані як убиті, а адже це лише верхівка айсберга! Скільки ще виявиться!", - пише Ходорковський.

"А скільки людей покалічено, скільки втратили все! Покажіть хоч одну країну, де російськомовне населення яке ми "захищаємо", зазнало б таких втрат, адже все заради наживи невеликої групки людей навколо Путіна і обслуговуючого її персоналу", - додає він.

За його словами, "ці люди мають бути покарані, якщо своєчасно не покаються самі".

"Усередині країни - через люстрацію і вилучення незаконно нажитого, за межами країни - через адресні санкції".

Ходорковський також закликав росіян вийти 1 березня на антивоєнний марш:

"Важливо зрозуміти: Путін - не партнер Заходу, але і не партнер сучасному російському суспільству, і він партнером вже ніколи не буде. Ті люди, хто 1 березня знову вийдуть на вулиці російських міст з антивоєнними гаслами, ще раз доведуть: ми хочемо своїй країні, своїм дітям іншого місця в світі.

Путін піде, а після його відходу у Росії є майбутнє. Наше завдання - готувати його сьогодні!".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua