АП про кума Путіна у Мінську: Медведчука "делегували" з СБУ

842 перегляди
Субота, 31 січня 2015, 12:18

Віктор Медведчук не є членом Тристоронньої контактної групи з урегулювання кризи на Донбасі.

Про це Українській правді повідомили у головному департаменті інформаційної політики АП .

Як зазначили у відповіді на запит УП, до Тристоронньої контактної групи  входять Леонід Кучма, Хайді Тальявіні та Михайло Зурабов.

"Щодо залучення Медведчука до переговорів із звільнення полонених були надані відповідні роз’яснення у повідомленні прес-центру Служби безпеки України від 23 грудня 2014 року. Медведчук призначений СБУ спецпредставником з питань гуманітарного характеру з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях", - зазначили в АП.

Щодо участі Леоніда Кучми у контактній групі,  в АП уточнили, що його кандидатуру запропонував президент Петро Порошенко відповідним розпорядженням від 8 липня 2014 року.

"Його завданням є реалізація мирного плану Президента і впровадження в життя Мінського протоколу від 5 вересня та мінського меморандуму від 19 вересня. Леонід Кучма має найбільший досвід у керуванні Україною, … залучення екс-високопосадовців для ведення переговорів є загальновизнаною світовою практикою", - зазначили в адміністрації.

При цьому в АП уточнили, що державне фінансове забезпечення для участі Медведчука та Кучми у переговорах не виділяються.

"Вказані особи працюють на громадських засадах", - підкреслили в АП.

Як відомо, кум президента РФ Володимира Путіна, лідер організації "Український вибір" Віктор Медведчук разом з нардепом від "Опозиційного блоку" Нестором Шуфричем брав участь на ранній стадії переговорів у рамках тристоронньої контактної групиу Мінську. 

Президент РФ Володимир Путін привітав інформацію про початок попередніх контактів Медведчука у Донецьку і Луганську.

Наприкінці січня лідери бойовиків "ДНР" та "ЛНР" висловили сподівання, що представником Києва на черговому раунді мінських переговорів замість екс-президента Леоніда Кучми буде саме Медведчук. 

Українська правда

powered by lun.ua