Мін’юст хоче звільнити суддів, які відмовилися забороняти КПУ

Четвер, 19 лютого 2015, 16:26

Міністерство юстиції ініціює дисциплінарне провадження у відношенні суддів, які відмовилися розглядати справу про заборону Компартії України.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу в четвер, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".

Петренко зазначив, що, відповідно до закону, суддя може оголосити про самовідвід лише до початку розгляду справи по суті, тоді як Окружний адміністративний суд Києва розглядає справу про заборону КПУ з липня 2014 року.

У Петренка складається враження, що розгляд справи затягується, і суд "підіграє" одній зі сторін, а саме – представникам Компартії.

"Дії судді й усього складу суду, на жаль, підтвердили наші підозри про те, що суд фактично був необ'єктивним і упередженим", - заявив міністр.

Петренко також зазначив, що законом не передбачено можливість колективної заяви про самовідвід тих суддів, які не є учасниками процесу.

"Для того, щоб суддя заявив самовідвід, він має бути призначений на розгляд конкретної справи, і лише після цього він повинен мотивовано обґрунтувати причини відводу", - пояснив Петренко.

Також законом не передбачено, щоб один суддя заявляв про самовідвід інших суддів, які не є учасниками процесу, як це було 18 лютого, коли суддя Кузьменко заявив про самовідвід усіх суддів Окружного адмінсуду. За словами Петренка, є всі підстави вважати, що судді Київського окружного адмінсуду порушили присягу.

"У зв'язку з цим Міністерство юстиції ініціює перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про перевірку, юридичну оцінку зазначених дій суддів Окружного адміністративного суду міста Києва на предмет наявності підстав для їх звільнення із займаних посад. Відповідні подання мною підготовлено й спрямовано", - заявив Петренко.

Він також нагадав, що Окружний адмінсуд Києва, всупереч положенням закону, передав справу до Київського обласного адмінсуду. Мінюст звернувся до Вищого адміністративного суду й Київського обласного адмінсуду для того, щоб справу негайно призначили до розгляду й розглянули у терміни, передбачені процесуальним законом.

"Усю доказову базу, усі письмові докази й пояснення було долучено до матеріалів справи, і ми вважаємо, що фактично дії судді, який відсторонився від ведення справи, і всього складу Окружного адміністративного суду міста Києва свідчать лише про одне: цей суд, на жаль, у повному складі підігравав одному з учасників процесу – Комуністичній партії України", - сказав він.

Петренко заявив, що Мін’юст, як сторона у справі, доведе її до кінця.

Як відомо, КПУ звинувачують у діях, спрямованих на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету й територіальної цілісності України; пропаганді війни, насильства, розпалення міжетнічної ворожнечі; зазіханні на права й свободи людини, а також закликах до створення воєнізованих формувань.

24 грудня 2014 року Київський апеляційний адмінсуд скасував постанову Окружного адмінсуду Києва про призупинення провадження й повернув справу до суду першої інстанції. 4 лютого 2015 року Окружний адмінсуд Києва закінчив підготовче провадження й призначив справу за позовом Мін’юсту до КПУ до розгляду по суті.

Але 18 лютого весь склад Київського окружного адміністративного суду відмовився розглядати справу про заборону діяльності Комуністичної партії України.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування