Кулеба пояснив, навіщо бійці утримували Дебальцеве

Понеділок, 23 лютого 2015, 11:48

Посол з особливих доручень МЗС Дмитро Кулеба пояснив, навіщо бійці тримали Дебальцеве під час мінських переговорів.

Про це він написав у своєму Facebook.

"Чому Дебальцеве було важливе в Мінську? Якби там ВВП вдалося переконати, що місто їхнє, то йому можна було б почати імітувати мир одразу після підписання. Але цього не сталося. Подальший наступ був вже явним і цинічним порушенням. Фейс-сейвінгу не вийшло", - написав Кулеба.

"Навіщо цей Мінськ, якщо Росія все одно і взагалі? Якби наша армія все зачистила і стояла на кордоні з РФ, то і в Мінськ можна не їздити. Але поки ні, то давайте намагатися якось, хоч статуеткою, хоч манекеном, зарулити процес в політику, а не війну. Давайте вигравати час", - написав Кулеба.

"Чому одразу після Дебальцева нам не дали зброю і не застосували санкції? Перед і всередині Мінську ставки підняли до максимуму. Але лише ВВП зіграв. Інші думали, що минеться. Не минулося. Думають тепер. Я ж думаю, що санкції і зброя будуть. Хтось і хоче цього уникнути, але ВВП не дасть. Така логіка подій", - зазначив він.

"Нас злили? Ні. Але остання пауза неприємна", - додав він.

Він також пояснив, чому заговорили про миротворців.

"Це асиметрична відповідь. Тема лунала з деякого часу тому. Але росіяни не думали, що ми вкинемо її саме зараз. Тепер їм треба пояснювати, чому вони проти цього інструменту забезпечення виконання домовленостей", - сказав він.

Кулеба вважає, що далі Росія буле імітувати "миролюбство на Донбасі".

"Але щоб ми не розслаблялися - теракти в інших містах. Потім, найвірогідніше, черговий шторм, тобто штурм. Потім знову миролюбство. І так по колу. Що робити? Зміцнювати армію і дипломатію. Боротися з корупцією і бардаком. Вчитися жити з ворогом у передпокої", - додав він. 

Українська правдаpowered by lun.ua