Путіна попросили не ганьбити Росію смертю Савченко – відпустити її

16 переглядів
Четвер, 26 лютого 2015, 10:00

Російський письменник і дисидент Володимир Войнович просить президента РФ Володимира Путіна звільнити українку Надію Савченко з ув’язнення, аби не ганьбити Росію.

Про це йдеться в його відкритому листі Путіну, опублікованому на сайті "Открытая Россия".

"Якщо молода українська героїня Надія Савченко помре в російській в'язниці від голоду, це, можливо, ніяк не образить почуття вашого електорату. Але вам слід подумати про те, яке враження це зчинить на світову громадську думку", - зазначив письменник.

"Цілком можливо й легко передбачувано, що вона відреагує на це навіть гостріше, ніж на приєднання Криму й війну в Донбасі. Люди так влаштовані, що іноді смерть однієї людини вражає їх більше, ніж загибель сотень на полі бою", - написав Войнович.

"Ставлення до вас за межами нашої країни і зараз незавидне, але після смерті Савченко вам краще буде не з'являтися в столицях західних держав. Натовпи людей будуть зустрічати вас образливими вигуками і жбурлянням у вас чимось, що погано пахне", - заявив він.

Натомість ім'я Савченко, на думку Войновича, стане символом: "Про неї будуть складати легенди, писати книги, знімати фільми й називати її іменем вулиці й площі".

"Будь ласка, не ганьбіть зайвий раз себе й Росію й не допустіть загибелі цієї відважної жінки. Судячи з абсурдності звинувачень, які їй пред'явлено, вона повинна бути просто звільнена", - закликав російського президента Войнович.powered by lun.ua