Савченко хоче вдатися до жорсткішого голодування – адвокат

П'ятниця, 27 лютого 2015, 20:23

Українська льотчиця Надія Савченко, яку незаконно утримують у російській в'язниці, має намір оголосити сухе голодування.

Про це повідомив Дождю її адвокат Ілля Новіков в п'ятницю, 27 лютого.

"Надія дійсно обмірковує можливість переходу на сухе голодування, якщо вона прийде до висновку, що її звернення лікарі не чують. А поки що ми бачимо, що на всі наші пропозиції і кроки ми тільки чуємо дуже зарозуміло від Слідчого комітету, що їм видніше і вони розберуться. Ми, звичайно, будемо штовхати їх під руку", - розповів він.

Адвокат бачив Савченко напередодні, 26 лютого, і відзначив її "мінливий стан". За його словами, у Савченко сильно болів шлунок. На засіданні суду 25 лютого було помітно, що їй було важко сидіти.

"У неї, за словами німецьких лікарів, вже явно намітилися проблеми з жовчним міхуром. І в найближчі дні можуть початися проблеми з нирками", - додав Новіков.

Раніше німецькі лікарі обстежили Савченко в камері. З їх висновків випливає, що їй не варто занадто оптимістично оцінювати стан свого здоров'я.

У лікарні "Матроської тиші" адвокатів Савченко і саму льотчицю запевнили, що не будуть годувати її насильно.

Депутат Верховної Ради України від партії "Батьківщина" Надія Савченко, раніше служила в українському добровольчому батальйоні "Айдар", влітку 2014 року була затримана російськими правоохоронними органами за підозрою в причетності до загибелі російських журналістів Ігоря Корнелюка і Антона Волошина під Луганськом.

За версією слідства, вони були вбиті за наведенням Савченко, яка пізніше була затримана на кордоні з Росією, куди нібито вирушила під виглядом біженки. Сама вона заперечує свою провину. Савченко та її адвокати стверджують, що її викрали на території Луганської області та доставили в Росію.

Тринадцятого грудня 2014 року Савченко оголосила голодування, яке продовжує досі, вимагаючи свого звільнення.

19 лютого стало відомо, що вона відмовилася від ін'єкцій глюкози, які підтримують її здоров'я, бо через катетери у неї запалилися вени.powered by lun.ua