Семерак: Росія порушує права українки - свідка у справі вбивства Нємцова

Субота, 28 лютого 2015, 23:43

Співробітники російських правоохоронних органів не допускають українського консула до громадянки України Ганни Дурицької - свідка у справі про вбивство Бориса Нємцова - і насильно утримують її у приватній квартирі після допиту у відділенні поліції. 

Про це заявив нардеп Верховної Ради Остап Семерак. 

Семерак пояснив, що з приводу ситуації з Дурицької з ним зв'язалися родичі дівчини.

"Я звернувся до МЗС України. Після цього консул в Москві зробив спроби встановити контакт з Дурицькою. На цей момент  йому було відмовлено у контакті з Дурицькою. Поліція обіцяє йому, що, можливо, їм дадуть зустрітися лише у середу, що є порушенням її прав. Вона - громадянка України, російські правоохоронні органи не мають права перешкоджати її контактам з представниками українського уряду", - сказав Семерак.

Він також зазначив, що, наскільки йому відомо, Дурицька перебуває у статусі свідка.

"На даний момент вона не перебуває у відділенні поліції. Її відвезли на квартиру, і на квартирі, де вона знаходиться, є охорона, яка не дозволяє їй покинути приміщення. У неї немає можливості виїхати до себе додому в Київ. Наступний важливий момент - статус, в якому вона перебуває, їй дозволяє це зробити ", - пояснив Семерак.

Депутат пояснив, що його звернення в МЗС України вже є офіційним запитом про ситуацію з Ганною Дурицькою.

Що стосується контактів консула і російських правоохоронних органів, то політик пояснив, що консулу відмовили в зустрічі усно, не пояснювали юридичної причини.

"Йому сказали - "Ви до нас звертайтесь, ми будемо шукати можливість задовольнити, і це буде не раніше середи", - зазначив Семерак.

Зазначимо, раніше в ефірі "Дождя" російський опозиціонер Ілля Яшин повідомив, що після допиту Ганна перебуває "у їх спільної знайомої". З його слів було зрозуміло, що Дурицька перебуває там з власної волі. 

Як відомо, Дурицька супроводжувала Нємцова, коли на політика було скоєно напад. За словами дівчини, того дня вона зустрілася з Нємцовим у ГУМі, де вони повечеряли. Близько 23:00 пара вийшла на вулицю і пішки попрямувала у бік Василівського спуску. Нємцов і Дурицька йшли поруч по Великому Москворецкая мосту, коли вбивця шість разів вистрілив у Нємцова.

Дождьpowered by lun.ua