За місяць до перегляду санкцій Ярема доповідав ЄС, що Клюєв "чистий"– депутат

Середа, 27 травня 2015, 19:19

Українське слідство за місяць до перегляду санкцій не мало доказів, за якими б можна було пред'явити обвинувачення в учиненні злочинів Сергію Клюєву.

Про це в своєму блозі на "Українській правді" повідомив депутат БПП Сергій Лещенко, який оприлюднив відповідний лист тодішнього генпрокурора Віталія Яреми на ім'я головного дипломата Євросоюзу Федеріки Могеріні.

Лист був написаний 29 січня 2015 року, за місяць до перегляду санкцій Євросоюзу щодо найближчого оточення екс-президента Віктора Януковича.

"Цей лист ледь не коштував Україні зняття обмежень з активів молодшого Клюєва у Європі", - зазначив Лещенко.

За його словами, саме повідомлення Яреми Європейському Союзу про "чистоту" Клюєва має гриф "конфіденційно".

Депутат нагадав, що зараз Ярема у відставці, а подання на Клюєва – уже в парламенті. У четвер його має розглянути "по суті" регламентний комітет Верховної Ради, який і вирішить, вносити документ  до сесійної зали чи ні.

"Сам Клюєв не прийшов у середу на засідання регламентного комітету, але надіслав багатосторінкові пояснення. Підставою для кримінальної справи проти себе він назвав "журналістське псевдо-розслідування", маючи на увазі чисельні публікації "Української правди" про зловживання братів Клюєвих за часів президентства Януковича", - повідомив Лещенко.

"Також Клюєв просить запросити на засідання комітету колишнього голову ФБР США Луї Фрі, якого сам же Клюєв і найняв для відмивання своєї репутації, залучивши компанії Pepper Hamilton LLP та Freeh Group", - зазначив він.

"Фактично, Клюєв, рятуючи свій імунітет, намагається змусити депутатів робити непритаманні їм функції – оцінювати докази Генпрокуратури, хоча робити це може тільки суд", - додав Лещенко, зазначивши, що подальша доля Клюєва залежить від членів регламентного комітету Ради.

Як відомо, Генпрокуратура просить Верховну Раду дати дозвіл на притягнення депутата від "Опозиційного блоку" Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності за підозрою у здійсненні із братом Андрієм афери щодо придбання ВАТ "Завод напівпровідників".

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування