Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Аваков: Кернес сподівається, що мене замінять на когось зговірливішого

Четвер, 28 травня 2015, 13:38

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вважає, що мер Харкова Геннадій Кернес має бути засуджений за побиття учасників Євромайдану, а потім його можна й пощадити.

Про це голова МВС сказав в інтерв’ю "ЛІГАБізнесІнформ", узятому 25 травня й опублікованому 28 травня.

"Справу по Кернесу відкрили за фактом викрадення й побиття особисто Кернесом учасників Євромайдану в Харкові з абсолютно викривними доказами. Кернес – чиновник високої категорії, яка передбачає, що його справу має розслідувати Генеральна прокуратура", - зазначив він.

"На даний час слідство з тим або іншим успіхом завершено й передано до суду. Це найтяжчі звинувачення з доказовою базою, які були пред'явлені Кернесу", - додав Аваков.

"Наскільки мені відома система доказів по цій справі, вони абсолютно не мають шансів бути розбитими в суді. Там є свідчення двох сторін – тих, хто бив, і тих, кого били. Там є все, щоб не упереджений суд виявив склад злочину", - додав він.

При цьому Аваков зазначив, що "Кернес став інвалідом першої групи – і тепер пішли розмови, мовляв, навіщо ви добиваєте хвору людину".

"Я ставлюся до цього так: давайте спочатку засудимо його за його злочини, які він скоїв, а потім визначимо захід гуманності – пожаліємо як інваліда", - заявив голова МВС.

"Зараз він (Кернес) обрав тактику затягування процесу в суді. Напевно, він чекає, що влада поміняється, що він домовиться, що Авакова знімуть, а наступні міністр і прокурор будуть більш зговірливими. І це один із найбільш негативних процесів, який підриває віру суспільства в те, що будуть реальні зміни, раз Кернес досі не засуджений", - сказав він.

Аваков також зазначив, що МВС "розслідує цілий пакет справ щодо оточення Кернеса та його "добрих справ" у Харкові".

"Минулого тижня ми арештували директора ЖитлКомСервісу – це головне комунальне підприємство, будь-який харків'янин про це добре знає. Директора й головного бухгалтера КП затримали в залі суду – у Києві, бо в Харкові такий суд був би малореалістичним – за відмивання грошей, вони просто взяли й заплатили 10 мільйонів за неіснуючу послугу комерційній фірмі", - сказав міністр.

"Ця перша справа, яка дійшла до суду. Але не останнє. І Кернес теж буде кричати про політичне переслідування", - завірив він.

Аваков визнав, що його особисте ставлення до Кернеса "дуже погане".

"Я вважаю, що процедури, які в нас прописані у КПК, не відпрацьовані до кінця. Саме це дозволяє Кернесу сьогодні перебувати на свободі й уникати суду. Тому я публічно висловив свою позицію: потрібно змінити йому запобіжний захід, поновити підписку про невиїзд і змусити його пройти судовий процес", - додав він.

Між тим, Кернес звинувачує Авакова у причетності до замаху на себе.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: