ГПУ ініціює зміну процедури позбавлення депутатів недоторканності

8 переглядів
Вівторок, 16 червня 2015, 10:57

Генеральна прокуратура розробила законопроект, покликаний прискорити розгляд регламентним комітетом Верховної Ради подання ГПУ на позбавлення депутатів недоторканності.

Про це генпрокурор Віктор Шокін заявив у інтерв'ю газеті "Голос України".

"Суть законопроекту зводиться до такого: за дорученням голови парламенту розглядається подання, вивчається, що там вказано, ким підписаний документ, яким чином подання було внесено. Тобто лише процедурні моменти. Потім це подання передається для розгляду до зали парламенту", – сказав він.

Шокін додав, що наразі повноваження комітету у цьому питанні прописані нечітко, через що депутати беруться обговорювати питання, які їх не стосуються.

"Комітет узагалі не розглядатиме подання щодо народних депутатів. Я згоден із тим, що ви говорите: комітет присвоїв собі повноваження суду – слухати одну сторону, другу, адвокатів, експертів допитати. Все це – виняткова прерогатива суду", – обурився він.

При цьому Шокін нагадав, що наразі Генпрокуратура не має права законодавчої ініціативи, тому не зможе напряму внести цей законопроект у Раду. Генпрокурор також впевнений, що таке право слід відомству повернути.

Як відомо, регламентний комітет Ради протягом тривалого часу не міг винести рішення щодо голосування у парламенті подання Генпрокуратури на позбавлення недоторканності екс-комбата "Айдара" Сергія Мельничука та позафракційного депутата Сергія Клюєва.

У результаті це питання все ж таки було проголосовано, Мельничук і Клюєв втратили недоторканність.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua