Обвинувачений у вбивстві Нємцова заявив, що брав участь у штурмі Будинку друку в Грозному

Вівторок, 21 липня 2015, 04:42

На психіатричній експертизі Заур Дадаєв, якого слідчі вважають кілером у справі про вбивство опозиціонера Бориса Нємцова, заявив про участь у грудневій операції зі звільнення Будинку друку в Грозному від бойовиків.

Про це повідомляє "Росбалт" з посиланням на джерело.

Відзначається, що в психіатричній клінічній лікарні, куди під конвоєм був доставлений Дадаєв, з ним розмовляли лікарі не тільки цієї клініки, а й інших медичних установ. Вони цікавилися, чи не отримував він травм голови, чи не відзначає дивних снів або бачень, чи не приходили в голову нав'язливі думки, чи відчував сильні стреси і т.д.

На більшість питань Дадаєв відповів негативно. Однак повідомив, що в грудні 2014 року він брав участь у визволенні Будинку друку в Грозному, захопленого бойовиками.

За словами Дадаєва, він першим увірвався до школи, де перебувала частина бандитів, і відразу поруч пролунав вибух - один з бойовиків кинув гранату. Хвилею Дадаєва підняло в повітря і вдарило об стіну. Він отримав контузію, але зміг продовжити бій.

Джерело "Росбалта" повідомило, що поки лікарі не винесли своє рішення, але, швидше за все, Дадаєв буде визнаний осудним.

Примітно, що, згідно з останніми свідченнями свідків, Дадаєв брав участь у спецоперації в Будинку друку і школі, вже готуючись до нападу на Нємцова.

Один із затриманих, Заур Дадаєв, зізнався у вбивстві політика, проте пізніше став стверджувати, що його змусили силою визнати себе винним у вбивстві Нємцова.

Одним із замовників вбивства політика вважають главу Чеченської республіки, Рамзана Кадирова, проте слідство відмовилося допитувати Кадирова у справі про вбивство Нємцова. У той же час дочка Нємцова звинувачує вісьмох російських пропагандистів у смерті батька.powered by lun.ua