У вівторок Шокін розповість про справи проти Януковича і Ко

Субота, 25 липня 2015, 21:15

У вівторок, 28 липня, Генпрокурор Віктор Шокін поінформує суспільство про передачу до суду справ на колишнє керівництво держави на чолі з Віктором Януковичем.

Про це в інтерв'ю телеканалу СТБ, яке вийшло в ефір 25 липня, заявив президент Петро Порошенко, повідомляє прес-служба президента.

"Суспільство має це знати. Судді мають бути під громадським наглядом", – наголосив президент.

За словами Порошенка, необхідно привернути увагу до розгляду цих справ у судах, щоб суспільство могло спостерігати за їх розвитком.

"(Має бути) ефективний громадський контроль за діяльністю всіх гілок влади", – зазначив президент.

Також Порошенко зазначив, що прийнятий закон про справедливий суд дозволяє припинити практику непрозорого призначення суддів.

"Проводити це лише через конкурс. Ми маємо забезпечити кадрове оновлення судової гілки влади", – наголосив Порошенко.

Він зауважив, що Вища рада юстиції має прозвітувати, що вже сотні суддів звільнено із своїх посад.

Також Порошенко заявив, що протягом двох тижнів після отримання висновку Венеціанської комісії він внесе на розгляд Верховної Ради проект змін до Конституції в частині судової гілки влади.

"Ми маємо нарешті забезпечити ефективний принцип комплектації судів, формування суддівського корпусу, збільшення відповідальності і прозорості діяльності судової системи", – сказав президент і висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає ці конституційні зміни.

Порошенко також зазначив, що після змін щодо децентралізації влади мають відбутися конституційні зміни щодо судової реформи, за чим настане черга конституційних змін по збільшенню і захисту прав людини.

Українська правда 

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...