Консулу заборонили відвідувати суд Савченко, МЗС вимагає допуску

П'ятниця, 31 липня 2015, 10:14

МЗС вимагає допустити консула до української льотчиці, депутата Надії Савченко у зв’язку з тим, що його не допустили на суд, який розпочався у четвер у Донецьку Ростовської області.

Про це йдеться у заяві МЗС.

"Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест у зв’язку з категоричною відмовою Донецького міського суду Ростовської області РФ надати консулу України дозвіл на відвідання незаконно утримуваної в Росії народного депутата України, члена Постійної делегації України в ПАРЄ Савченко до закінчення розгляду її справи по суті та винесення відповідного заключного рішення", - сказано в заяві.

Міністерство вважає також неприйнятною позицію компетентних органів РФ з утаємничення інформації про місцезнаходження Савченко під час її переведення з Москви до Новочеркаська Ростовської області.

МЗС України звертає увагу на грубе порушення російською стороною загальновизнаних імунітетів Савченко як члена ПАРЄ, закликає Росію неухильно дотримуватися Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 15 січня 1993 р. та вимагає негайного допуску консульських посадових осіб України до Савченко, Сенцова, інших незаконно утримуваних в Росії українських політв’язнів.

Українська правдаpowered by lun.ua