Кабмін розробляє Стратегію реформ у сфері держуправління

33 перегляди
П'ятниця, 21 серпня 2015, 01:27

Однією з основних цілей Стратегії  є переформатування Кабінету Міністрів з метою зменшення виконання невластивих йому функцій.

Про це повідомляє Урядовий портал.

20 серпня відбулося експертне обговорення Стратегії реформування державного управління. Стратегія є новою, та водночас процес реформування державного управління вже триває не один рік.

"На початку роботи над Стратегією ми вже мали певні напрацювання минулих років. Але на цей раз ми більш грунтовно підійшли до змістовного наповнення цього документа і залучили до процесу експертів Програми ЄС-ОЕСР "Сігма" та фахівців з інших органів виконавчої влади. Крім того, вирішили зібрати всі думки і пропозиції до цього документа від громадськості, тому проект Стратегії доступний для широкого обговорення на Урядовому порталі", - повідомила міністр Кабінету міністрів Ганна Онищенко.

Міністр зазначила, що на виконання Стратегії буде затверджено покроковий план дій і найближчим часом обидва документи будуть внесені на розгляд Кабінету Міністрів.

За її словами, одна з основних цілей цього документа - переформатування Кабінету Міністрів. Секретаріат вже розпочав роботу в цьому напрямку, а саме переглянув, за дорученням прем'єр-міністра, нехарактерні повноваження Кабміну, щоб у подальшому зменшити виконання невластивих йому функцій.

Відповідний законопроект вже у вересні може бути поданий до Верховної Ради.

"Важливою ціллю Стратегії повинно бути підвищення ролі міністерств у прийнятті рішень. А Кабінет Міністрів, в свою чергу, має формувати політику держави, виконувати стратегічну та координуючу роль", - зазначила Онищенко.

Крім того, Стратегія передбачає реформування державної служби, відповідний законопроект перебуває на розгляді у народних депутатів.

"Розробляючи Стратегію, ми ставили перед собою досить амбітні плани і основною нашою метою було створення ефективної системи державного управління, яка заслуговує високої оцінки на міжнародній арені. Але в першу чергу, цей документ потрібен нашому суспільству", - підсумувала міністр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua