Аваков: Я звинувачую Тягнибока й "Свободу" у подіях під Радою

Понеділок, 31 серпня 2015, 17:34

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звинувачує партію "Свобода" й її лідера Олега Тягнибока у пораненні близько 90 правоохоронців і смерті нацгвардійця під Верховною Радою 31 серпня.

Про це він заявив на брифінгу.

"Я не бачу жодної політичної причини чи політичних суперечок, чому хтось повинен завдавати поранення солдатам Нацгвардії. Серед поранених – близько 20 солдатів і офіцерів, які пройшли антитерористичну операцію, нагороджені державними нагородами, достроковими званнями, Це реальні бойові люди. Ми повинні тримати їх тут, біля Верховної Ради, щоб платити ціну за політичні амбіції декого?", - обурився він.

"Я прямо звинувачую Олега Тягнибока і його партію "Свобода". Я вважаю, що це злочин, а не політична позиція", - заявив Аваков.

За словами голови МВС, із фото- і відеодокументів він бачив, як Тягнибок "стояв разом і поруч, коли били солдатів Національної гвардії".

"Я не знаю, чому ми повинні платити таку ціну й навіщо це. І навіщо це йому… Через те лише, що він зараз перебуває не у владі? Так служіння Україні буває таким. Реалізуй себе, служи й далі йди. Так буде з кожним. Зі мною, з усіма іншими", - сказав Аваков.

"Тягнибок не привів протестувальників під Верховну Раду. Він привів бандитів, які вбивали й калічили наших солдатів. Ось моя позиція", - заявив він.

Міністр пообіцяв, що "розслідування буде ретельним".

"Ми будемо непримиренні, і я вимагаю підтримки суспільства й політиків у жорсткому покаранні винних. Таке тривати не може. Якщо ми стерпимо таке, у нас буде скрізь хаос. Я цього не допущу", - сказав Аваков.

Він також показав ручну гранату, якою поранили силовиків під парламентом.

Депутат Юрій Береза теж заявив: "Життя бійців не варті жодної політичної амбіції".

Його колега Андрій Тетерук додав: "Коли бойові гранати починають рватися в мирних містах, коли бойові гранати починають рватися заради примушення мене як політика змінити ту точку зору, яку й маю, це вже називається тероризмом".

"Якщо мої політичні опоненти будуть надалі тиснути на мене чи на всіх інших депутатів, які мають власну точку зору, за допомогою зброї, я вам обіцяю як колишній військовий і як політик: я буду вживати всі необхідні рішення, голосувати за всі законопроекти, які будуть нищити нанівець тероризм в Україні", - додав він.

Як відомо, у понеділок під Верховною Радою сталися сутички між силовиками та мітингувальниками, які вимагали не ухвалювати зміни до Конституції.

Після голосування парламенту, мітингувальники пішли штурмом на Раду і почали кидати димові шашки. Потім хтось кинув у лави міліції і Нацгвардії бойову гранату.

Один боєць Нацгвардії загинув, близько 100 працівників органів внутрішніх справ постраждали під час сутичок біля Верховної Ради, більше 10 правоохоронців – у тяжкому стані.

Міліція затримала близько 30 осіб, серед яких, начебто, і того, хто кинув гранату під Радою.

Тягнибок стверджує, що люди, які демонстрували агресію під Верховною Радою, були не свободівцями, а провокаторами від влади.

"Українська правда"powered by lun.ua