Порошенко закликав скасувати заставу для корупціонерів та підвищити соцстандарти

Понеділок, 14 вересня 2015, 22:52

Президент Петро Порошенко закликав Раду ухвалити законопроекти, які скасують або значно підвищать заставу для корупціонерів,  а також ті, що передбачають зміни до держбюджету в частині підвищення соцстандартів.

Про це Порошенко заявив у своєму вступному слові перед зустріччю з представниками фракцій коаліції ввечері 14 вересня.

"Є законопроекти, які б я хотів підтримати – це і проект, який був прийнятий на засіданні уряду щодо підвищення соцстандартів і зміни до бюджету. Там, крім підвищення соцстандартів є й збільшення фінансування нацбезпеки і оборони, Збройних сил, які потребують наразі негайного вирішення. Просив би обговорити це і підтримати, бо нам зараз важливий кожен день", - зазначив Порошенко.

"Друга позиція, яку я просив би розглянути – або підтримати мій законопроект, або знайти компроміс серед проектів коаліції - щодо або значного підвищення мінімальної суми застави або скасування застави при ухваленні запобіжного заходу по низці справ, пов'язаних із корупцією", - додав Порошенко.

"Вважаю, це дуже добрий знак, коли за один тиждень ми маємо таку велику кількість високопосадовців, яких "беруть на гарячому". Але я категорично хотів би запобігти розчаруванню суспільства через те, що судді знову відпустять їх на поруки чи під заставу, і потім ми будемо шукати їх по всьому світу", - додав президент.

Також Порошенко зазначив, що "необхідно покращити законодавче забезпечення, яке дозволить повернути в Україну цінності (активи), які були вкрадені попередньою владою".

Як відомо, 14 вересня Кабмін схвалив проект державного бюджету на 2016 рік і зареєстрував його в Раді. Однак згодом уряд відкликав документ, про що свідчать дані на сайті Верховної Ради.

На погоджувальній раді віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко повідомив, що уряд, згідно до процедури, у понеділок внесе бюджет-2016 у Раду, але відкличе його.

"Але ми маємо декілька запитань, на які немає поки відповіді. Перше – це на якій податковій базі буде плануватись бюджет. Йде дискусія. Варіант (податкової реформи) Мінфіну – це мінус 30 мільярдів гривень, варіант парламенту – мінус 130 мільярдів", - заявив Кириленко.

14 вересня спікер ВР Володимир Гройсман повідомив, що 17 вересня Верховна Рада розгляне законопроекти про підвищення зарплат і пенсій на 13-18%. 

Разом з тим віце-спікер ВР Андрій Парубій заявив, що на поточному тижні ключовими антикорупційними законопроектами для розгляду у Верховній Раді є №№2087а, 2123а, та призначення представників ВРУ до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Українська правда 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: