Через зрив обміну Геращенко прогнозує важкі переговори у Мінську

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 20:54

Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко прогнозує важкі переговори у Мінську, 20 жовтня, на тлі зриву обміну полоненими.

Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці у п'ятницю ввечері.

"Сьогодні мала відбутися операція по звільненню украінців з полону бойовиків. Ми довго, майже місяць вели про це перемовини на гуманітарній підгрупі, надскладні перемовини і важку підготовчу роботу проводила СБУ", - зазначила політик.

"Сьогодні кілька українських героїв вже мали бути дома, зі своїми рідними. На жаль, операція не відбулася, її перенесено", - сказала Геращенко.

"Через зрив домовленостей з боку бойовиків. Через неприйнятні умови бойовиків, які українська сторона не приймала з самого початку. Через відверту спробу шантажу на темі полонених", - написала вона на Facebook.

"(...) не маємо права опускати руки доти, доки в полоні залишається 153 українці. Працюємо і боремося... Матимемо важкі мінські перемовини 20 жовтня. Наші хлопці мають бути звільнені. Протягом роботи нашої групи вдалося звільнити близько 60 українців. Але наша задача і відповідальність - звільнення 153 героїв", - зазначила Геращенко.

Як відомо, радник голови СБУ Юрій Тандит раніше повідомив про зрив бойовиками обміну полоненими, який мав відбутися у п'ятницю.

Коментуючи подію, Тандит сказав: "Ми розуміємо, що в Кремлі роблять все, щоб використовувати в т.ч. і заручників у своїх корисливих цілях".

Українська правдаpowered by lun.ua