МЗС обурене справою проти Віри Савченко

Середа, 25 листопада 2015, 23:18

Міністерство закордонних справ України вкрай обурене фактом порушення правоохоронними органами  Росії кримінальної справи щодо громадянки України Віри Савченко з причин нібито неповаги до суду.

Про це йдеться у заяві відомства, оприлюдненій у середу.

"Послідовні каральні дії російської влади щодо Надії Савченко, а тепер – її сестри Віри Савченко переконливо підтверджують спланований і політично заангажований характер дій російської влади проти нескорених патріотів України", - сказано у заяві.

У Міністерстві закордонних справ вважають, що порушення кримінальної справи проти  Віри Савченко, а також суди над українськими політичними в’язнями Росії – "це розправа над людською думкою та гуманізмом".

"Нелюдяність дій щодо Надії і Віри Савченко та українських політв’язнів у Російській Федерації, застосування права сили, а не сили права є ознаками  репресивної системи сучасної російської влади, яка чинить помсту за вірність своїм переконанням", - заявили у відомстві.

"Міністерство закордонних справ України вимагає від російської влади негайно припинити наругу над громадянами України Вірою і Надією Савченко, а також всіма українськими політв’язнями, звільнити їх і забезпечити повернення в Україну", - додали у МЗС.

Як відомо, правоохоронні органи РФ відкрили справу проти Віри Савченко - сестри народного депутата Надії Савченко, над якою триває суд в Ростовській області.

Українська правда